mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SSE wciąż atrakcyjne?

SSE wciąż atrakcyjne?

Specjalne Strefy Ekonomiczne przyciągają sporo nowych inwestorów, szczególnie z branży motoryzacyjnej. Jest to możliwe dzięki systemowi ułatwień przygotowanemu dla przedsiębiorców. Czy te działania są jednak wystarczające w obliczu kryzysu gospodarczego na świecie?

SSE wciąż atrakcyjne?
7 października bieżącego roku w Warszawie miało miejsce VI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Podczas sesji seminaryjnej wiceminister gospodarki Rafał Baniak mówił o licznych ułatwieniach jakie państwo oferuje przedsiębiorcom, którzy lokują swoje inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Wiceminister Baniak przedstawił korzyści płynące z systemu zachęt, które Ministerstwo Gospodarki przygotowało dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych planującym działalność gospodarczą w Polsce. Obecnie inwestorom wchodzącym do SSE proponowane są m.in. zwolnienia z podatku dochodowego, jak również ulgi z tytułu zatrudnienia nowych pracowników. To jednak nie wszystko. Rada Ministrów przyjęła niedawno Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. W jego ramach dotacje mogą uzyskać przedsiębiorcy planujący inwestycje m.in. w sektorach motoryzacyjnym, elektronicznym oraz nowoczesnych usług.

Państwo stara się zatem pomóc przedsiębiorcom, a jednocześnie przyciągnąć kolejne projekty inwestycyjne. Może się jednak okazać, że te działania nie są wystarczające. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą na świecie, prawdopodobne jest wycofanie się inwestorów przynajmniej z części planów. Wyraźnie widać to na przykładzie branży motoryzacyjnej. Duże koncerny mają coraz większe problemy i redukują produkcję. Odbija się to także na dostawcach. Przy dalszym braku koniunktury nawet najkorzystniejsza oferta SSE może nie wystarczyć.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.