mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SSE wciąż atrakcyjne?

SSE wciąż atrakcyjne?

Specjalne Strefy Ekonomiczne przyciągają sporo nowych inwestorów, szczególnie z branży motoryzacyjnej. Jest to możliwe dzięki systemowi ułatwień przygotowanemu dla przedsiębiorców. Czy te działania są jednak wystarczające w obliczu kryzysu gospodarczego na świecie?

SSE wciąż atrakcyjne?
7 października bieżącego roku w Warszawie miało miejsce VI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Podczas sesji seminaryjnej wiceminister gospodarki Rafał Baniak mówił o licznych ułatwieniach jakie państwo oferuje przedsiębiorcom, którzy lokują swoje inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Wiceminister Baniak przedstawił korzyści płynące z systemu zachęt, które Ministerstwo Gospodarki przygotowało dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych planującym działalność gospodarczą w Polsce. Obecnie inwestorom wchodzącym do SSE proponowane są m.in. zwolnienia z podatku dochodowego, jak również ulgi z tytułu zatrudnienia nowych pracowników. To jednak nie wszystko. Rada Ministrów przyjęła niedawno Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. W jego ramach dotacje mogą uzyskać przedsiębiorcy planujący inwestycje m.in. w sektorach motoryzacyjnym, elektronicznym oraz nowoczesnych usług.

Państwo stara się zatem pomóc przedsiębiorcom, a jednocześnie przyciągnąć kolejne projekty inwestycyjne. Może się jednak okazać, że te działania nie są wystarczające. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą na świecie, prawdopodobne jest wycofanie się inwestorów przynajmniej z części planów. Wyraźnie widać to na przykładzie branży motoryzacyjnej. Duże koncerny mają coraz większe problemy i redukują produkcję. Odbija się to także na dostawcach. Przy dalszym braku koniunktury nawet najkorzystniejsza oferta SSE może nie wystarczyć.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech