Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > STOP dla B-klasy

STOP dla B-klasy

Mercedes wstrzymuje debiut swojego nowego, małego cross-overa. Co najmniej dodatkowy rok będą musieli czekać pierwsi klienci w USA by wyjechać autem z salonu.

STOP dla B-klasy

Niemiecki koncern wskazał na niekorzystne kursy walutowe - słabą pozycję dolara amerykańskiego -  i problemy z zachowaniem ustalonego poziomu kosztów, jako główne czynnik powodujące opóźnienie. Tym samym, można spodziewać się, że wprowadzenie projektu Compact Sports Tourer "Vision B" do sieci dealerskiej w USA zostanie odsunięte do co najmniej roku 2006 lub momentu, w którym koncern oceni kurs dolara do euro jako satysfakcjonujący.

Jednocześnie Daimler-Chrysler nie zmienia swych planów co do daty premiery B-klasy na rynkach meksykańskim i kanadyjskim. Przypomnijmy, że projekt Vision B, który był podstawą do opracowania nowego Mercedesa, zakłada połączenie walorów limuzyny i kombi opakowanych w skórę kompakta. W skrócie nowy Mercedes Klasa B - to nadmuchana A-klasa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj