Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV Alfy Romeo w 2016

SUV Alfy Romeo w 2016

Za mniej niż dwa lata pojawi się na rynku SUV, który będzie częścią ofensywy modelowej, którą szykuje marka Alfa Romeo. Czy z tym autem Alfa ma większe szanse na wstanie z kolan?

SUV Alfy Romeo w 2016
Pierwszą próbę wejścia w segment SUV Alfa Romeo poczyniła w 2003 roku na targach w Genewie gdzie pokazała studyjny model Kamal. Auto zostało przedstawione jako konkurent Audi Q3. Teraz jednak w siedzibie włoskiej marki opracowywany jest nowa wizja SUVa. To bardzo ciekawe, gdyż w 2010 roku koncern Fiata wstrzymał prace nad tym modelem.

W 2010 roku Włosi zapowiedzieli, że odświeżoną wersję Kamala zobaczymy w 2012 roku. Ale teraz pojawiają się nowe informacje. SUV od Alfy Romeo powinien pojawić się w 2016 roku i zostać zbudowany na nowej platformie Giorgio, która też jest przewidziana z napędem 4x4. Szczegółów szerszych nikt na razie nie zdradza, ale pojawiają się takie plotki, które sugerują, że Włosi chcą również stworzyć większego SUVa, konkurenta takich aut jak Audi Q5.

SUV dla Alfy może być kluczowym modelem, gdyż moda na tego typu auta szybko nie przeminie. Jeśli samochód pojawi się z dobrymi silnikami, z lepszą jakością wykonania niż ta obecnie w Alfach to wróżymy mu sukces. O stylistykę nie mamy się co martwić, bo to przecież Alfa Romeo. Włosi mają przed sobą najważniejsze lata, gdyż postawili sobie ambitny cel sprzedaży rocznej blisko 500 tys. samochodów. Chcą to osiągnąć w kilka lat. SUV na pewno im  w tym pomoże.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo SUV

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Aktualności 2016-09-20

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Aktualności 2016-09-15

Komentuj:

~jj72 2014-03-27

trochę zmartwioną ma buźkę... coś nie bardzo mi się widzi, dotychczasowe pomysły (jeżdżące były lepsze)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj