mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV Alfy Romeo w 2016

SUV Alfy Romeo w 2016

Za mniej niż dwa lata pojawi się na rynku SUV, który będzie częścią ofensywy modelowej, którą szykuje marka Alfa Romeo. Czy z tym autem Alfa ma większe szanse na wstanie z kolan?

SUV Alfy Romeo w 2016
Pierwszą próbę wejścia w segment SUV Alfa Romeo poczyniła w 2003 roku na targach w Genewie gdzie pokazała studyjny model Kamal. Auto zostało przedstawione jako konkurent Audi Q3. Teraz jednak w siedzibie włoskiej marki opracowywany jest nowa wizja SUVa. To bardzo ciekawe, gdyż w 2010 roku koncern Fiata wstrzymał prace nad tym modelem.

W 2010 roku Włosi zapowiedzieli, że odświeżoną wersję Kamala zobaczymy w 2012 roku. Ale teraz pojawiają się nowe informacje. SUV od Alfy Romeo powinien pojawić się w 2016 roku i zostać zbudowany na nowej platformie Giorgio, która też jest przewidziana z napędem 4x4. Szczegółów szerszych nikt na razie nie zdradza, ale pojawiają się takie plotki, które sugerują, że Włosi chcą również stworzyć większego SUVa, konkurenta takich aut jak Audi Q5.

SUV dla Alfy może być kluczowym modelem, gdyż moda na tego typu auta szybko nie przeminie. Jeśli samochód pojawi się z dobrymi silnikami, z lepszą jakością wykonania niż ta obecnie w Alfach to wróżymy mu sukces. O stylistykę nie mamy się co martwić, bo to przecież Alfa Romeo. Włosi mają przed sobą najważniejsze lata, gdyż postawili sobie ambitny cel sprzedaży rocznej blisko 500 tys. samochodów. Chcą to osiągnąć w kilka lat. SUV na pewno im  w tym pomoże.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo SUV

Podobne wiadomości:

Oto najpiękniejsze auto i najładniejsze...

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego odbywającego się w Paryżu poznaliśmy najpiękniejszy samochód minionego roku oraz model z najładniejszym wnętrzem. Zaskoczenia chyba nie było.

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~jj72 2014-03-27

trochę zmartwioną ma buźkę... coś nie bardzo mi się widzi, dotychczasowe pomysły (jeżdżące były lepsze)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.