mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV Daihatsu jako Toyota

SUV Daihatsu jako Toyota

Należący do Toyoty producent - Daihatsu zamierza sprzedawać swój nowy model "Be Go" z segmentu SUV (Sport Utility Vehicle) pod szyldem Toyoty.

SUV Daihatsu jako Toyota

Ten ruch wydaje się być wyrazem coraz bardziej zacieśniającej się współpracy obu marek. Według japońskiego dziennika „Kyodo News” we wspomnianym modelu „Be Go” jest wykorzystywana część podzespołów pochodzących właśnie od Toyoty.

Gdyby doszło do zakładanej współpracy z taśm zjechałoby rocznie około 40 tys. SUV’ów Daihatsu, jednak ze względu na to, iż byłyby one sprzedawane pod emblematem Toyoty, auto nosiłoby inną nazwę.

Nowy SUV Daihatsu „Be Go” jest następcą modelu Terios, który także był sprzedawany przez Toyotę, lecz pod nazwą Cami. Produkcja tego modelu zakończyła się w listopadzie br. Fabryka Daihatsu ciągle notuje wzrostowe wyniki produkcji. Ostatnie przedstawiają hossę produkcyjną ze 150 000 do 200 000 modeli w porównaniu lat 2004 i 2005. Według analiz w następnym roku fabryki opuści 250 tys. nowych aut.

Czytaj także:

Sportowy ekolog 2005-11-29

Daihatsu na plażę 2005-10-21


Podobne wiadomości:

Toyota kupiła markę Daihatsu

Toyota kupiła markę Daihatsu

Aktualności 2016-02-01

Siódme wcielenie Cuore

Siódme wcielenie Cuore

Premiery 2007-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku
Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku
Już w drugiej połowie przyszłego roku ruszy rozbudowa autostrady A2. Na 13-kilometrowym odcinku obwodnicy Poznania zostanie dobudowany trzeci pas ruchu. Inwestycja jest konieczna, ponieważ jest to mocno uczęszczana droga.