mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV Mitsubishi i PSA

SUV Mitsubishi i PSA

Dziś podpisano porozumienie między dwoma koncernami cementujące współpracę przy konstruowaniu wspólnych terenówek.

Wedle dokumentu podpisanego przez Takashi Nishioka, przewodniczącego rady nadzorczej Mitsubishi Motors Corporation i Jean-Martina Folza, dyrektora wykonawczego PSA Peugeot Citroën, japoński producent będzie dostarczał francuskiemu partnerowi 30.000 zupełnie nowych samochodów segmentu SUV rocznie.

Już wcześniej spekulowano na temat rozmów jakie toczyły się między dwoma firmami (czytaj: Mitsubishi potwierdza rozmowy z PSA), teraz mam oficjalne potwierdzenie spekulacji na temat aspiracji związku francuskich producentów. Według wspólnych ustaleń, już w 2007 roku wysokiej klasy, komfortowy SUV będzie dostarczany z japońskiej fabryki. Do napędu posłużą nowoopracowywane jednostki benzynowe z aluminiowymi głowicami od Mitsubishi lub diesle HDi FAP instalowane w Peugeotach i Citroenach.

Natomiast już na jesieni tego roku zobaczymy jak będzie wyglądać finalne auto. Wtedy to Mitsubishi pokaże japońską wersję modelu, który wspólnie z europejskimi bliźniakami zadebiutuje na naszym kontynencie na targach Genewa Auto Show 2007. Zyski mają być obustronne: PSA wejdzie w końcu do szybko rosnącego segmentu, a Mitsubishi podniesie efektywność swojej produkcji i wesprze przeprowadzany aktualnie plan restrukturyzacji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.