mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV od Maserati coraz bliżej

SUV od Maserati coraz bliżej

Coraz częściej słychać pogłoski, że należąca do Fiata luksusowa marka Maserati będzie mieć w swoim portfolio także model z segmentu SUV-ów. Niewykluczone, że prototyp, stanowiący zapowiedź tego modelu, zobaczymy już na wrześniowych targach we Frankfurcie.

SUV od Maserati coraz bliżej
Skoro Porsche mogło z modelem Cayenne. Skoro do takiego kroku szykuje się również Bentley, a być może również i Lamborghini, to dlaczego nie Maserati? Z pewnością władze włoskiej marki mają dużą chrapkę, by również uszczknąć nieco udziałów z dość szybko rozwijającego się segmentu luksusowych SUV-ów. Od 2000 roku sprzedaż w tym segmencie podwoiła się, no ale nie ma co się specjalnie dziwić, skoro np. BMW ma już cztery swoje modele typu SUV, a Audi po wprowadzeniu na rynek Q3 zwiększy ich liczbę do trzech. Co więcej, szacuje się, że w kolejnych latach wciąż popyt na tego typu modele będzie rósł i w 2015 roku przekroczy barierę miliona sprzedanych egzemplarzy.

Jednak to przykład Porsche i pierwszego SUV-a w historii tej niemieckiej marki chyba najbardziej przekonał Włochów do takiego kroku. Zbudowany w większości na tych samych podzespołach co Volkswagen Touareg, kosztuje ponad 8 tys. euro więcej. Nie ma się więc co dziwić, że dziś to właśnie Cayenne napędza statystyki sprzedaży Porsche.

W przypadku Maserati sytuacja może być bardzo podobna. Włoski SUV kosztowałby ok. 10 tys. euro więcej od sedana tej marki, a większość wykorzystanej technologii byłaby identyczna. Ważne jest tylko jedno, aby wciąż pozostał on wierny najważniejszych cechom tej luksusowej marki.

Jak na razie Włosi uparcie milczą jednak na temat przyszłości największego Maserati w historii marki. Dlatego musimy zdać się na niepotwierdzone doniesienia. Model ten powstanie najprawdopodobniej na bazie nowege Jeepa Grand Cherokee, będzie też korzystał z większości rozwiązań, jakie znajdziemy w Jeepie. Auto, o nieznanej jeszcze nazwie, będzie wytwarzane w zakładach Jefferson North, należących do Chrysler Group.

Więcej z pewnością dowiemy się o nowym Maserati przy okazji targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Jeśli potwierdzą się pogłoski i zobaczymy tam prototyp tego modelu, wówczas jest też szansa, że być moża padną jakieś deklaracje odnośnie terminy jego debiutu rynkowego.

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.