mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV-y koncernu PSA z Holandii

SUV-y koncernu PSA z Holandii

Mitsubishi Motors Corp. (MMC) zakomunikowało, że w porozumieniu z koncernem PSA zdecydowało się przenieść produkcję francuskich SUV-ów Peugeota 4007 i Citroena C-Crosser z Japonii do swojej fabryki w Holandii. Transfer europejskich egzemplarzy oficjalnie nastąpi 1 stycznia 2009 roku.

SUV-y koncernu PSA z Holandii
Peugeot 4007 i Citroen C-Crosser, dwa francuskie SUV'y mocno spokrewnione z Mitsubishi Oultlanderem, będą zatem w całości produkowane w Europie. Decyzja o przeniesieniu produkcji podjęta przez MMC i koncern PSA jest spowodowana przede wszystkim próbą zoptymalizowania wielkości wolumenu produkcji dla każdego z trzech modeli i zminimalizowania czasu potrzebnego na budowę jednego egzemplarza oraz dostarczeniu go do klienta.

Tym samym zadania japońskich zakładów Mizushima, w których powstaje obecnie zarówno 4007 jak i C-Crosser, przejmie fabryka NedCar zlokalizowana w holenderskim Born. Za jej murami odbywa się także produkcja europejskiej wersji modelu Mitsubishi Colt. Od września 2008 roku ruszy tam również linia Outlandera.

Jednocześnie produkcja egzemplarzy obu aut, która nie jest skierowana na rynek Unii Europejskiej, zostanie przeniesiona z kolei do fabryki MMC Nagoya/Okazaki. Start produkcji przewidziano na listopad br.
Tematy w artykule: C-Crosser 4007

Podobne wiadomości:

Kolejne

Kolejne "ciężarówki" Citroena

Aktualności 2009-04-06

Citroen C-Crosser: Trzeci bliźniak

Citroen C-Crosser: Trzeci bliźniak

Testy samochodów 2008-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.