mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV-y koncernu PSA z Holandii

SUV-y koncernu PSA z Holandii

Mitsubishi Motors Corp. (MMC) zakomunikowało, że w porozumieniu z koncernem PSA zdecydowało się przenieść produkcję francuskich SUV-ów Peugeota 4007 i Citroena C-Crosser z Japonii do swojej fabryki w Holandii. Transfer europejskich egzemplarzy oficjalnie nastąpi 1 stycznia 2009 roku.

SUV-y koncernu PSA z Holandii
Peugeot 4007 i Citroen C-Crosser, dwa francuskie SUV'y mocno spokrewnione z Mitsubishi Oultlanderem, będą zatem w całości produkowane w Europie. Decyzja o przeniesieniu produkcji podjęta przez MMC i koncern PSA jest spowodowana przede wszystkim próbą zoptymalizowania wielkości wolumenu produkcji dla każdego z trzech modeli i zminimalizowania czasu potrzebnego na budowę jednego egzemplarza oraz dostarczeniu go do klienta.

Tym samym zadania japońskich zakładów Mizushima, w których powstaje obecnie zarówno 4007 jak i C-Crosser, przejmie fabryka NedCar zlokalizowana w holenderskim Born. Za jej murami odbywa się także produkcja europejskiej wersji modelu Mitsubishi Colt. Od września 2008 roku ruszy tam również linia Outlandera.

Jednocześnie produkcja egzemplarzy obu aut, która nie jest skierowana na rynek Unii Europejskiej, zostanie przeniesiona z kolei do fabryki MMC Nagoya/Okazaki. Start produkcji przewidziano na listopad br.
Tematy w artykule: C-Crosser 4007

Podobne wiadomości:

Citroen zbuduje SUVa dla Chin

Citroen zbuduje SUVa dla Chin

Aktualności 2013-09-17

Podwójne sprzęgło w 4007 i C-Crosser

Podwójne sprzęgło w 4007 i C-Crosser

Technika 2009-09-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem
Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem
Długo oczekiwana Tesla Model 3 w końcu trafi na rynek. Pozostały tylko dwa tygodnie do pierwszych zaplanowanych dostaw tego modelu, a tymczasem samochód otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech