SVT żyje!

Specjalna grupa SVT (Special Vechicle Team) powołana przy koncernie Ford Motor Company będzie nadal istnieć, projektować i produkować nowe modele bardzo wydajnych, sportowych samochodów.

SVT żyje!

W zestawieniu podgrupy amerykańskiego Forda znajdzie się ulepszona wersja modelu Mustang, który będzie charakteryzował się dużo większą mocą niż jego "cywilna" wersja. Drugim samochodem będzie coś z wyższego przedziału wagowego, prawdopodobnie ciężarówka. Taką informacje podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku podał kilka dni temu rzecznik prasowy. Mark Fields, prezes koncernu Ford w obu Amerykach nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na temat tego jaki model konkretnie pojawi się w ofercie wraz z Shelby GT500. Model jest kolejną odsłoną Mustanga opracowaną przez SVT, którego wejście na rynek planowane jest latem obecnego roku.

Zobacz galerię zdjęć modelu Mustang Shelby GT500

Dwu-modelowe zestawienie jest odejściem od planu, który był wdrażany w zeszłym roku. SVT miało wtedy w planach wydawanie kolejnych pięciu modeli. Była to największa jak do tej pory liczba. Plan ten jednak został zaniechany w drodze restrukturyzacji, która objęła firmę. Zaniechanie zwiększonej produkcji oraz inne zmiany dla SVT są wyrazem obaw o dalszą przyszłość marki. Prezes koncernu stwierdził, że SVT nie znajduje się w stanie agonii. Dodał zarazem, że chciałby, aby produkcja była większa, lecz w obecnej sytuacji koncern musi mądrze dysponować zasobami. Potwierdził on także, że grupy marketingowe Ford Racing i SVT połączyły się. Opisuje tą sytuację jako trój-widłowe zbliżenie obejmujące obie firmy, a także indywidualną wydajność, które to skierowane są w środowisko tuningowe. Prezes był także zdania, że zmniejszenie produkcji  pozwoli skupić się projektantom oraz inżynierom na pobudzeniu silnej i emocjonalnej więzi z klientami. Planowana roczna produkcja będzie wynosić od pięciu do dziesięciu tysięcy egzemplarzy każdego samochodu SVT.

Czytaj także:

"Najmocniejszy Mustang" (2005-03-24)

"Sport Trac Adrenalin" (2005-03-21)

Tematy w artykule: Shelby GT500 SVT

Podobne wiadomości:

Shelby wyprzedaje wyjątkowe auta!

Shelby wyprzedaje wyjątkowe auta!

Samochody luksusowe 2014-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.