mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SWRC: Kościuszko na podium w Rajdzie Portugalii

SWRC: Kościuszko na podium w Rajdzie Portugalii

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team, zajęli 3. miejsce w klasyfikacji SWRC Rajdu Portugalii. Według nieoficjalnej klasyfikacji zwyciężył Jari Ketomaa przed Xavierem Ponsem (+3:32.2) i Michałem Kościuszko tracącym do drugiego w stawce 1:55.2. Dla jedynej polskiej załogi startującej w Mistrzostwach Świata (WRC) to drugie podium w sezonie 2010.

SWRC: Kościuszko na podium w Rajdzie Portugalii
„Jestem bardzo zadowolony z 3. miejsca i drugiego podium w tym sezonie. Rajd Portugalii okazał się wyjątkowo trudny, tym bardziej cieszą punkty i równa jazda. Na pewno te trzy dni, spędzone w nowym dla mnie aucie zaprocentują na rajdzie w Mikołajkach. Tam powalczymy, mam nadzieję, o zwycięstwo, chociaż na pewno nie będzie łatwo. W Rajdzie Polski wystartuje wielu znakomitych kierowców, z którymi będziemy rywalizować.” powiedział Michał Kościuszko. „Rajd Portugalii był dla nas bardzo ważnym rajdem i znakomitym treningiem. Dziękuję moim sponsorom, przede wszystkim firmie LOTOS Paliwa za wsparcie i kibicom za doping na zakurzonych trasach Portugalii” – dodał Michał.

Podczas tegorocznego Vodafone Rally de Portugal zawodnicy pokonali łącznie 1223 kilometry, w tym 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 355 kilometrów oesowych. Kolejnym rajdem, w którym wystartuje Michał Kosciuszko i Maciek Szczepaniak będzie Rajd Polski. W tym rajdzie załoga Dynamic World Rally Team pojedzie ponownie Skodą Fabią S2000.

Podobne wiadomości:

Kuzaj i Skoda przygotowani do startu

auto motor i sport 0000-00-00

Skoda zwycięża w ERC na Łotwie

Skoda zwycięża w ERC na Łotwie

Aktualności 2014-02-04

Komentuj:

~as 2010-06-01

Nowa Fiesta daje czadu :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.