mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > S-MAX i Galaxy idą pełną parą

S-MAX i Galaxy idą pełną parą

Dzisiaj rozpoczęła się produkcja nowych samochodów marki Ford. W belgijskiej fabryce umiejscowionej w Genk montowane będą nowe modele S-Max oraz Galaxy.

S-MAX i Galaxy idą pełną parą

Całą ceremonię rozpoczął minister Belgii, Guy Vehofstadt, przy udziale wice-prezydenta flamandzkiego rządu Fientje Moermana oraz prezesa Ford Europe, Johna Fleminga. Nowe pojazdy, łączące w sobie sportową stylizację wraz z rodzinną praktycznością wejdą w przyszłym miesiącu do większości europejskich salonów. W przeciągu tego roku Ford planuje wyprodukować około 86 tysięcy egzemplarzy modeli S-Max oraz Galaxy. Przy pełnej wydajności, fabryka jest w stanie zmontować 550 sztuk obu modeli dziennie, razem z 600 egzemplarzami Forda Mondeo, które są tam produkowane na co dzień.

Dowiedz się więcej na temat marki Ford

Koncern zainwestował przeszło 715 milionów euro w nowoczesna fabrykę, aby mogła dostosować się do elastycznej produkcji przy zachowaniu najwyższej jakości i wydajności. Oba modele montowane są na tej samej linii produkcyjnej co ich starszy brat Mondeo. Dzięki temu koncern może elastycznie dostosowywać produkcję do panujących na rynku oczekiwań i żądań co do konkretnych modeli. W razie zwiększonego zapotrzebowania na któryś z nich może zostać proporcjonalnie zwiększona produkcja.

Od momentu otwarcia fabryki w roku 1964, zbudowanych zostało tam ponad 12 milionów samochodów. Jest ona jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów, które istnieją w Europie. Zatrudnia tam ponad pięć tysięcy pracowników. W zeszłym roku wyprodukowanych zostało 207.163 egzemplarzy samochodów, a w przyszłym do zestawienia produkowanych tam pojazdów dołączy nowa generacja wspomnianego wcześniej modelu Ford Mondeo.

Czytaj także:

"Ford zamyka fabryki" (2006-04-13)

"Topowe V8 z Dagenham" (2006-04-10)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 98 630 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Galaxy
Ford Galaxy
Cena podstawowa już od: 123 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Ford S-MAX
Ford S-MAX
Cena podstawowa już od: 112 230 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.