mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > S-Type zmienia nazwę

S-Type zmienia nazwę

Jaguar zamierza rozstać się z tradycją. Nowa generacja luksusowej serii S-Type zmieni nazwę i będzie się teraz nazywać XF. Ta decyzja może oznaczać, że nadchodząca odsłona samochodu radykalnie zmieni swój wygląd.

S-Type zmienia nazwę

Szefowa Jaguara, Bibiana Boerio, stwierdziła, że nowy sportowy sedan o nazwie XF zmieni na dobre oblicze Jaguara i sprawi, że ludzie zaczną postrzegać markę w całkiem innych wymiarach. Dotychczasowej wersji modelu S-Type  nie udało się osiągnąć sukcesu, jaki początkowo zakładał producent. Zaraz po debiucie rynkowym, auto spotkało się z falą ostrej krytyki dotyczącej wyglądu stylizowanego na retro oraz przeciętnych osiągów. Krytycy oceniali negatywnie także działanie układu kierowniczego. Gwoździem do trumny dla producenta było zastosowanie wspólnych podzespołów z oferowanym na rynku amerykańskim Lincolnem LS.

W 2002 roku konstruktorzy przeprowadzili wiele zmian, które wprawdzie poprawiły warunki jezdne samochodu, lecz jego wygląd nie zmienił się wiele, nawet po późniejszym face-liftingu, który miał miejsce w 2005 roku. Kilka prezentowanych ostatnimi czasy modeli koncepcyjnych, takich jak chociażby RD-6 pokazało, że Jaguar jest w stanie stworzyć samochód, który całkowicie będzie się odróżniać od dotychczasowego S-Type`a. W przeciwieństwie do modelu XK oraz XJ, nadwozie modelu S-Type nie będzie wykonane z aluminium, gdyż opóźniłoby to dodatkowo produkcję samochodu o kolejne osiemnaście miesięcy.

Jaguar XK, który zadebiutował przed kilkoma miesiącami, spotkał się z bardzo przychylnymi ocenami. Tak więc jest nadzieja, że nowy model XF, który produkowany będzie w Coventry, zrobi jeszcze dużo pozytywnego zamieszania na rynku motoryzacyjnym. Planowany debiut samochodu na salonach odbędzie się wiosną 2008 roku.

Czytaj także:

Jaguar, Volvo i Land Rover nie na sprzedaż (2006-09-28)

Jaguar pod kwarantanną (2006-09-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XF
Jaguar XF
Cena podstawowa już od: 189 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Komentuj:

~CWF 2006-11-28

Wreszcie upodobni się do XK

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.