mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są chętni na Astona Martina

Są chętni na Astona Martina

Dwaj europejscy miliarderzy - Francuz Bernard Arnault oraz Belg Albert Frere - są zainteresowani przejęciem od Forda luksusowej brytyjskiej marki Aston Martin.

Są chętni na Astona Martina

Ford przeżywający w skali globalnej spore kłopoty finansowe jest zmuszony do pozbycia się jednej lub nawet kilku swoich marek. Na pierwszy ogień poszedł Aston Martin, choć to Jaguar przynosi największe straty w ramach koncernu. Podobno w ciągu miesiąca od ogłoszenia decyzji o sprzedaży brytyjskiej marki, do Forda zgłosiło się wielu chętnych. Nie wiadomo jednak, co to byli za inwestorzy i na ile byli oni wiarygodni.

Sporo mówiło się w tej kwestii m.in. o firmach Porsche oraz DaimlerChrysler, jednak obie stanowczo zaprzeczyły tym doniesieniom. Również firma JCB, która od pewnego czasu rozpatruje przejęcie marki Jaguar, nie jest zainteresowana Aston Martinem.

Czy w takiej sytuacji możliwe jest, by jedną z najbardziej prestiżowych brytyjskich marek przejęli ludzie spoza branży motoryzacyjnej? Jeszcze jakiś czas temu mogłoby się to wydawać mało realne, ale dziś? Czemu nie.

Choć obaj panowie nie chcą potwierdzić informacji o możliwym nabyciu marki Aston Martin, to jednak Financial Times sugeruje, iż mogłaby powstać spółka, która rozważy ofertę przejęcia brytyjskiej marki. Według różnych szacunków Ford będzie chciał uzyskać za sprzedaż marki milion euro.

Czytaj także:
Jaguar, Volvo i Land Rover nie na sprzedaż (2006-09-28)

Aston Martin na sprzedaż? (2006-09-01)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Komentuj:

~Milion euro 2006-10-23

Za Milion Euro to mozna klupić 3-4 Aston Martiny :) Firma jest warta conajmniej 3 miliardy euro !

~yapi yapo 2006-10-20

milion euro?? chyba miliard

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.