mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są już pierwsze żółte fotoradary

Są już pierwsze żółte fotoradary

Zgodnie z zapowiedzią Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła oklejanie żółtą odblaskową folią obudów stacjonarnych urządzeń rejestrujących, czyli niezwykle popularnych na naszych drogach fotoradarów.

Są już pierwsze żółte fotoradary
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury daje Inspekcji 36 miesięcy na oznaczenie masztów, ale już od teraz sukcesywnie będą oklejane kolejne obudowy. Pierwsze żółte "skrzynki" pojawiły się w Warszawie m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych.

Od 1 lipca br. Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła ujawniać, za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych, naruszenia polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Fotoradary będące w dyspozycji Inspekcji Transportu Drogowego pracują w systemie ciągłym tzn. 24 godzinnym.

W niedalekiej przyszłości na naszych drogach pojawi się 300 nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz systemy pomiaru prędkości odcinkowej. Ponadto na najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zainstalowane będą rejestratory wjazdu na czerwonym świetle.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości

Policja dostała nowe laserowe mierniki...

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

skoczek78 2011-08-08

Nie jestem przeciw fotoradarom, jednak trochę żałosne jest to hamowanie na siłę i tworzenie zagrożeń, bo ktoś w ostatniej chwili zauważył radar i spostrzegł że jedzie za szybko. Zamiast jechać w miarę jednostajnie, to co chwila po trasie świecą światła stopu...

kiier 2011-08-01

Jednak nie. Błagam, bez paranoi. Z technicznego punktu widzenia - za każdym razem jak fotoradar robi zdjęcie to udowadnia, że prędkość wcale nie zabija. Rozsądku więcej i dystansu do życia.

marko1 2011-08-01

o tak moi

~moi 2011-08-01

Tak tak Pani Matyldo. Radar ustawowo co kilometr i zmniejszyć wszędzie ograniczenia prędkości przynajmniej o połowę. Zaoszczędzimy jako naród na budowaniu dróg. Postawi się do tego dodatkowe ograniczenia przed każdą nową dziurą po zimie, w czym mamy wprawę i kłopot z głowy. Gdyby tylko do tego jeszcze wprowadzić ustawową wstrzemięźliwość seksualną zamiast tej szatańskiej antykoncepcji...

matylda 2011-07-29

trzeba dopingować Rząd do jak największej ilości fotoradarów, bo to jest ochrona naszego kierowców życia, a i jak się okazuje interes dla społeczeństwa. Dzisiaj przeczytałam w prasie, że przeprowadzone badania w Hiszpanii analizujące skutki instalacji fotoradarów w okolicach Barcelony, przyniosły oszczędności w ciągu 2-ch lat 23 miliony euro. Kierowca od 34 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando