mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są pierwsze spadki cen paliw

Są pierwsze spadki cen paliw

W ciągu tygodnia na polskich stacjach spadły średnie ceny paliw (benzyna, olej napędowy) - na niektórych obiektach wyraźnie, na innych mniej. To efekt tańszej ropy i paliw gotowych na rynkach międzynarodowych.

Są pierwsze spadki cen paliw

We wtorek średnia cena benzyny "95" wynosiła w Polsce 4,67 zł/l (2 gr. mniej niż przed tygodniem). Olej napędowy kosztuje średnio 4,68 (też 2 gr. taniej). Najmocniejszy ruch w dół dotyczy benzyny "98", która spadła o 5 gr., do 4,90 zł/l. Autogaz w tym momencie porusza się odwrotnie do paliw tradycyjnych i w poprzednich tygodniach podrożał o 4 gr., do 2,26 zł/l. Mimo ostatnich zwyżek wciąż pozostaje jednak konkurencyjny cenowo wobec pozostałych paliw.

Ropa naftowa na giełdach międzynarodowych także tanieje, wczoraj w Londynie osiągnęła w pewnym momencie poziom najniższy od połowy maja (120,88 USD za baryłkę; cena zamknięcia sesji wyniosła 122,71 USD), jest wyraźnie niżej od osiągniętych na początku lipca rekordów cenowych. Tendencja spadkowa dominuje i w najbliższych dniach nie powinno się to zasadniczo zmienić, chyba że wydarzy się coś niespodziewanego, czego nie sposób w tej chwili przewidzieć.

Cały czas trwają spadki cen hurtowych paliw u polskich sprzedawców. Tak więc również na polskich stacjach powinna się utrzymać tendencja obniżek cen benzyny i oleju napędowego.

Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Aktualności 2016-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.