mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są pierwsze spadki cen paliw

Są pierwsze spadki cen paliw

W ciągu tygodnia na polskich stacjach spadły średnie ceny paliw (benzyna, olej napędowy) - na niektórych obiektach wyraźnie, na innych mniej. To efekt tańszej ropy i paliw gotowych na rynkach międzynarodowych.

Są pierwsze spadki cen paliw

We wtorek średnia cena benzyny "95" wynosiła w Polsce 4,67 zł/l (2 gr. mniej niż przed tygodniem). Olej napędowy kosztuje średnio 4,68 (też 2 gr. taniej). Najmocniejszy ruch w dół dotyczy benzyny "98", która spadła o 5 gr., do 4,90 zł/l. Autogaz w tym momencie porusza się odwrotnie do paliw tradycyjnych i w poprzednich tygodniach podrożał o 4 gr., do 2,26 zł/l. Mimo ostatnich zwyżek wciąż pozostaje jednak konkurencyjny cenowo wobec pozostałych paliw.

Ropa naftowa na giełdach międzynarodowych także tanieje, wczoraj w Londynie osiągnęła w pewnym momencie poziom najniższy od połowy maja (120,88 USD za baryłkę; cena zamknięcia sesji wyniosła 122,71 USD), jest wyraźnie niżej od osiągniętych na początku lipca rekordów cenowych. Tendencja spadkowa dominuje i w najbliższych dniach nie powinno się to zasadniczo zmienić, chyba że wydarzy się coś niespodziewanego, czego nie sposób w tej chwili przewidzieć.

Cały czas trwają spadki cen hurtowych paliw u polskich sprzedawców. Tak więc również na polskich stacjach powinna się utrzymać tendencja obniżek cen benzyny i oleju napędowego.

Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech