mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są podwyżki w Isuzu

Są podwyżki w Isuzu

360 zł podwyżki, włączenie premii frekwencyjnej do podstawy wynagrodzenia oraz 1500 zł jednorazowej nagrody dla pracowników z co najmniej 10-letnim stażem pracy. To najważniejsze zapisy porozumienia zawartego pomiędzy Solidarnością z Isuzu Motors Polska a zarządem firmy. Porozumienie cieszy tym bardziej, że negocjacje w tyskiej fabryce silników trwały od października zeszłego roku.

Są podwyżki w Isuzu
- Przez ostatnie 2 lata wynagrodzenia w firmie były zamrożone, pracownicy otrzymywali jedynie dodatki inflacyjne. Istotną kwestią było dla nas także to, aby podwyżka dotyczyła podstawy wynagrodzenia. W wielu przedsiębiorstwach pracodawcy podwyższają płace za pomocą różnego rodzaju premii i dodatków, nam udało się tego uniknąć, dzięki czemu mamy gwarancję, że w kolejnych latach nikt nam tej podwyżki nie odbierze - dodaje Jacek Urbańczyk, przewodniczący Solidarności w Isuzu Motors Polska.

Jak podkreśla szef Solidarności w Isuzu, poza podwyżką płac pracodawca zobowiązał się również do wypłaty jednorazowej nagrody w wysokości 1500 zł dla pracowników, którzy przepracowali w firmie 10 lub więcej lat. Oprócz tego związkowcom udało się wynegocjować gwarancję wypłaty 13. pensji w 2011 r.

Kolejny punkt porozumienia między zarządem firmy i zakładową Solidarnością dotyczy różnic w wynagrodzeniach na tym samym stanowisku pracy, które w Isuzu sięgają nawet 1000 zł. - W 2005 r., kiedy likwidowano trzecią zmianę z częścią pracowników nie rozwiązano umowy o pracę, degradując ich jednak na niższe, gorzej opłacane stanowiska. Kiedy odbudowano wolumeny produkcyjne, przywrócono tych ludzi na poprzednie posady, nie zmieniając im jednak warunków finansowych. Pracodawca zobowiązał się do zlikwidowania tych dysproporcji - tłumaczy Jacek Urbańczyk.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross