mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są szanse na fabrykę MAN w Polsce

Są szanse na fabrykę MAN w Polsce

Konkretyzują się plany niemieckiego koncernu MAN AG, co do lokalizacji nowej fabryki samochodów ciężarowych. Wśród czterech potencjalnych miejsc, aż dwa są w Polsce.

Informacja ta została podana do wiadomości po wczorajszym posiedzeniu zarządu, które miało zadecydować o wyborze miejsca. Obecnie brane pod uwagę są Kosice na Słowacji, Miskolc na Węgrzech oraz Starachowice lub Wrocław w Polsce. Z dalszego wyścigu o tę inwestycje wypadł wariant rumuński, który pierwotnie brany był pod uwagę. Ostateczna decyzja powinna zapaść pod koniec maja br.

Budowa nowej fabryki pojazdów ciężarowych na terenie Europy Centralnej to odpowiedź na rosnący rynek tego typu samochodów w tej części Europy. Obecność nowej fabryki, zwiększyłoby konkurencyjność samochodów marki MAN w tych krajach.

Wg wypowiedzi członków zarządu, wszystkie cztery miejsca mają obecnie równe szanse. W tej chwili prowadzone są negocjacje z odpowiednimi instytucjami odpowiedzialnymi za zagraniczne inwestycje. W nowej fabryce, w której produkcja powinna ruszyć pod koniec 2007 r., wytwarzanych będzie w początkowej fazie 15 tys. aut rocznie.


Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.