mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Są szanse na fabrykę MAN w Polsce

Są szanse na fabrykę MAN w Polsce

Konkretyzują się plany niemieckiego koncernu MAN AG, co do lokalizacji nowej fabryki samochodów ciężarowych. Wśród czterech potencjalnych miejsc, aż dwa są w Polsce.

Informacja ta została podana do wiadomości po wczorajszym posiedzeniu zarządu, które miało zadecydować o wyborze miejsca. Obecnie brane pod uwagę są Kosice na Słowacji, Miskolc na Węgrzech oraz Starachowice lub Wrocław w Polsce. Z dalszego wyścigu o tę inwestycje wypadł wariant rumuński, który pierwotnie brany był pod uwagę. Ostateczna decyzja powinna zapaść pod koniec maja br.

Budowa nowej fabryki pojazdów ciężarowych na terenie Europy Centralnej to odpowiedź na rosnący rynek tego typu samochodów w tej części Europy. Obecność nowej fabryki, zwiększyłoby konkurencyjność samochodów marki MAN w tych krajach.

Wg wypowiedzi członków zarządu, wszystkie cztery miejsca mają obecnie równe szanse. W tej chwili prowadzone są negocjacje z odpowiednimi instytucjami odpowiedzialnymi za zagraniczne inwestycje. W nowej fabryce, w której produkcja powinna ruszyć pod koniec 2007 r., wytwarzanych będzie w początkowej fazie 15 tys. aut rocznie.


Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.