mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab 9-3X na wolności

Saab 9-3X na wolności

Kilka dni temu jeden ze szwedzkich portali zamieścił szpiegowskie zdjęcia jednego z najbardziej oczekiwanych modeli w Skandynawii. Mowa jest tutaj o Saabie 9-3X, który będzie konkurencją dla Audi Allroad oraz Volvo X70.

Saab 9-3X na wolności

Jak widać na zdjęciach samochód wygląda już tak, jakby za chwile miał pojawić się w masowych ilościach na drodze. Prawdopodobnie jest to ostatnia faza testów przed wprowadzeniem modelu do seryjnej produkcji. Zawieszenie Saaba zostało zauważalnie podniesione, natomiast bryła nadwozia sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z autem rodzinno-rekreacyjnym.

Na wyposażeniu znalazły się relingi oraz płyty ślizgowe przy zderzakach. Jest niemal pewne, że samochód został wyposażony w system napędu na cztery koła XWD, zatem tym autem będzie można spokojnie zjechać z utwardzonej nawierzchni. Prezentacja Saaba 9-3X odbędzie się w 2010 roku, podczas amerykańskich targów motoryzacyjnych NAIAS.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab 9-3 Turbo X XWD – Czarny charakter

auto motor i sport 0000-00-00

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

~Promyk 2008-11-27

będzie klapa.....w ogóle nie wiem po co GM tyle modeli...polikwidowali by połowe u każdje swej marki...zostawili najlepsze.... i jakoś udałoby i m się wyjśc na prostą....a tak to wypuszczają kolejny badziew

~Kicia 2008-11-27

Czy będzie konkurencją? Ja nie wiem ? jest brzydkie - już moje XC70 jest ładniejsze mimo że jest trochę starsze. Ale przynajmniej używany mnie kosztował dużo mniej niż nowy.

~Mgła 2008-11-27

Niezwykle opóźniony, zważywszy, że pierwsze informacje o takiej wersji 9-3 pojawiły się jeszcze w 2003. Prawdopodobnie nie było środków na dokończenie prac. Data prezentacji jest odległa, przecież 9-3 został wprowadzony do produkcji w 2002 i w 2010 będzie miał 8 lat, czas bardziej odpowiedni na wprowadzenie następcy, a nie kolejnej wersji nadwoziowej. Wszystko to jednak wynika z problemów finansowych GM, przekładających się na sytuację Saaba, którego sprzedaż na domiar złego spada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.