mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab 9-3 SportKombi już popularny

Saab 9-3 SportKombi już popularny

Nowy model Saaba, 9-3 SportKombi bije rekordy zamówień jeszcze przed pojawieniem się w salonach sprzedaży.

Pierwsze dostawy prowadzone są w Europie od 5 września, a dealerzy Saaba na całym świecie złożyli już zamówienia na ponad 8.500 samochodów, co stanowi rekord fazy wprowadzania nowego modelu Saaba.

Aby sprostać temu dotychczas niespotykanemu popytowi, w zakładach Saaba w Trollhättan wprowadzono pracę po godzinach, a tegoroczne plany produkcyjne zwiększono o ponad 30 procent do 20.000 pojazdów.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak ogromnej liczby zamówień na ten nowy produkt i naszym najważniejszym obecnie celem jest sprostanie wysokim wymaganiom naszych klientów", mówi Jan-Ake Jonsson, dyrektor generalny Saab Automobile. "Dotychczas klienci składali zamówienia wyłącznie na podstawie tego, co mogli zobaczyć na zdjęciach i przeczytać o tym samochodzie. Z niecierpliwością czekamy na okazję wykorzystania tego rozpędu, kiedy to pojawią się pierwsze modele pokazowe i demonstracyjne".

Sportowy styl pięciodrzwiowego pojazdu sprawia, że obok cieszących się powodzeniem wersji 9-3 Sport Sedan i kabrioleta również Saab 9-3 SportKombi jest modelem wyróżniającym się. Wszechstronne wyposażenie obejmuje pięć turbodoładowanych silników z najlepszą wersją Aero z jednostką 2.8V6 o mocy 250 KM. Silnik, który do tej pory cieszył się największym powodzeniem, to 1.9TiD o mocy 150 KM, dostępny w wersjach Linear, Arc i Vector i stanowiący obecnie ponad 50 procent zamówień.

Pojawienie się Saaba 9-3 SportKombi po raz pierwszy wprowadza tę markę do klasy luksusowych samochodów kombi średniej wielkości i ma na celu zapewnienie jej silnej obecności w tym rozrastającym się segmencie rynku. Dostawy do klientów rozpoczną się najpierw w Szwecji i Wielkiej Brytanii, by wkrótce potem objąć cała Europę. Na rynku północnoamerykańskim dostawy samochodu przewidziane są późną jesienią.


Podobne wiadomości:

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.