mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab 9-3 - model 2007

Saab 9-3 - model 2007

Do najważniejszych zmian w gamie modelu Saab 9-3 rocznik 2007 należą odświeżona i bardziej ergonomiczna deska rozdzielcza, sześciobiegowa manualna skrzynia biegów dla dwóch wersji silnikowych oraz dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja w standardzie.

We wszystkich wersjach Saaba 9-3, a więc SportSedan, SportKombi i kabriolet, przednia część deski rozdzielczej, wyświetlacze i przełączniki zostały bardziej przejrzyście uporządkowane, co ma polepszyć komunikację z kierowcą.

Główny panel instrumentów, obejmujący nowe systemy audio-informacyjne, ozdabia teraz chromowana, matowa obwódka, która jest też elementem wykończeniowym obrotowych przełączników. Deska rozdzielcza jest nowoczesną interpretacją klasycznych rozwiązań Saaba 900, zaś zastosowanie przełączników obrotowych nawiązuje do designu Saaba 9-5.

Zracjonalizowano również liczbę oddzielnych wyświetlaczy informacyjnych i jednofunkcyjnych przycisków, ale zachowując typową dla Saaba cechę – zielone podświetlenie. W efekcie wszystkie najważniejsze dla kierowcy informacje skupiają się w obszarze najważniejszych wskaźników, co eliminuje potrzebę stosowania uprzednio oferowanego, górnego wyświetlacza. Informacje i ostrzeżenia dla kierowcy są scentralizowane w jednej strefie poniżej szybkościomierza. Z tych samych przyczyn funkcja "Profiler", umożliwiająca zaprogramowanie przez kierowcę licznych funkcji, obsługiwana jest obecnie nie przyciskowym pokrętłem na desce rozdzielczej, a przyciskami umieszczonymi na kole kierownicy, zaś jej komendy widoczne są na głównym wyświetlaczu.

Zwrócono też uwagę na sportowe osiągi turbodoładowanych silników o mocy 175 i 210 KM, plasujących się pośrodku dostępnej grupy, oferując w standardzie sześciobiegową, ręczną skrzynię biegów.

Korzyścią dla wszystkich podróżujących jest dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja oferowana teraz standardowo we wszystkich modelach serii. Uproszczony panel wyposażony jest w przełączniki obrotowe i mniejszą liczbę przycisków.

Zewnętrznie modele 2007 Sport Sedan i SportKombi wyróżniają się ciemnoszarymi, metalicznymi wykończeniami "Titan". W kabrioletach dodano wersje kolorów "Arctic White" i "Smoke Beige" (metalik). W gamie kabrioletów nową wersją kolorystyczną jest również "Electric Blue".

Zobacz więcej o modelu Saab 9-3

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3 Saab 9-3 9-3 Kabrio

Podobne wiadomości:

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~Frezege 2007-01-29

Lubie SAABy, Audi i Volvo

~POLIP 2007-01-29

Fajne autko, zawsze lubiłem SAAB-y

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando