Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab 9-3 - model 2007

Saab 9-3 - model 2007

Do najważniejszych zmian w gamie modelu Saab 9-3 rocznik 2007 należą odświeżona i bardziej ergonomiczna deska rozdzielcza, sześciobiegowa manualna skrzynia biegów dla dwóch wersji silnikowych oraz dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja w standardzie.

We wszystkich wersjach Saaba 9-3, a więc SportSedan, SportKombi i kabriolet, przednia część deski rozdzielczej, wyświetlacze i przełączniki zostały bardziej przejrzyście uporządkowane, co ma polepszyć komunikację z kierowcą.

Główny panel instrumentów, obejmujący nowe systemy audio-informacyjne, ozdabia teraz chromowana, matowa obwódka, która jest też elementem wykończeniowym obrotowych przełączników. Deska rozdzielcza jest nowoczesną interpretacją klasycznych rozwiązań Saaba 900, zaś zastosowanie przełączników obrotowych nawiązuje do designu Saaba 9-5.

Zracjonalizowano również liczbę oddzielnych wyświetlaczy informacyjnych i jednofunkcyjnych przycisków, ale zachowując typową dla Saaba cechę – zielone podświetlenie. W efekcie wszystkie najważniejsze dla kierowcy informacje skupiają się w obszarze najważniejszych wskaźników, co eliminuje potrzebę stosowania uprzednio oferowanego, górnego wyświetlacza. Informacje i ostrzeżenia dla kierowcy są scentralizowane w jednej strefie poniżej szybkościomierza. Z tych samych przyczyn funkcja "Profiler", umożliwiająca zaprogramowanie przez kierowcę licznych funkcji, obsługiwana jest obecnie nie przyciskowym pokrętłem na desce rozdzielczej, a przyciskami umieszczonymi na kole kierownicy, zaś jej komendy widoczne są na głównym wyświetlaczu.

Zwrócono też uwagę na sportowe osiągi turbodoładowanych silników o mocy 175 i 210 KM, plasujących się pośrodku dostępnej grupy, oferując w standardzie sześciobiegową, ręczną skrzynię biegów.

Korzyścią dla wszystkich podróżujących jest dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja oferowana teraz standardowo we wszystkich modelach serii. Uproszczony panel wyposażony jest w przełączniki obrotowe i mniejszą liczbę przycisków.

Zewnętrznie modele 2007 Sport Sedan i SportKombi wyróżniają się ciemnoszarymi, metalicznymi wykończeniami "Titan". W kabrioletach dodano wersje kolorów "Arctic White" i "Smoke Beige" (metalik). W gamie kabrioletów nową wersją kolorystyczną jest również "Electric Blue".

Zobacz więcej o modelu Saab 9-3

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3 Saab 9-3 9-3 Kabrio

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

~Frezege 2007-01-29

Lubie SAABy, Audi i Volvo

~POLIP 2007-01-29

Fajne autko, zawsze lubiłem SAAB-y

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj