mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab: A jednak stało się

Saab: A jednak stało się

Saab został sprzedany (a raczej to co po nim zostało) chińsko-japońskiemu konsorcjum National Electric Vehicle Sweden AB. W Szwecji będą powstawać elektryczne samochody.

Saab: A jednak stało się
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy administratorami będącego w procesie upadłościowym Saaba, a  firmą National Electric Vehicle Sweden AB. Obie strony zdecydowały nie ujawniać kwoty za jaką dokonano transakcji.

Saab Autmobile zostanie przekształcony w firmę produkującą auta elektryczne. Pierwszym modelem ma być samochód, który trafi do sprzedaży na początku 2014 roku i będzie bazował na Saabie 9-3. Szwedzka marka nie budowała samochodów od marca zeszłego roku kiedy to wstrzymano produkcję z powodu złej kondycji finansowej. W grudniu zeszłego roku firma ogłosiła upadłość.

Fakt sprzedania marki to niewątpliwie dobra wiadomość dla fanów Saaba. Szwedzkie samochody powrócą na ulice, pytanie tylko w jakiej ilości i jak bardzo popularne będą. Nie wątpliwe Saab zmartwychwstał. Tylko czy wraz z nim powróci duch legendarnych aut ze Szwecji?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab samochody elektryczne

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

marko1 2012-06-15

Konsorcjum National Electric Vehicle Sweden AB (NEVS) powstało w połączeniu National Modern Energy Holdings Ltd. z Hongkongu a japońską grupą inwestycyjną Sun Investment LLC w celu przejęcia Saaba. Może z tego małżeństwa coś będzie.

~kwak 2012-06-15

Nie byłbym taki pewny tego. Idą na ilość sprzedanych pojazdów nie jakość. Z tak dużym rynkiem wewnętrznym mogą sobie na to pozwolić. Najpierw zmotoryzują tanio Chiny, dopiero pewnie za jakieś 10 lat wezmą się za jakość tego co robią w motoryzacji, jak już przyzwyczają ludzi do jeżdżenia własnymi samochodami.

~yen 2012-06-15

jeszcze kilka lat i nas dogonia w jakosci pojazdow.

~kwak 2012-06-15

Na pewno? [pkt.5 regulaminu forum. admin] Ja widzę, że ceny są niewiele wyższe niż to co napisałeś, a masz pewność co do atestów i norm bezpieczeństwa. Lepiej nie oszczędzać na tak wrażliwym elemencie jak koła. Radio mogę mieć chińskie, ale to co mnie trzyma na drodze musi być dobrej jakości. Poza tym jakoś nie widzę zalewu chińskich tanich aut, popatrz na ich testy zderzeniowe. To jest dosłownie MASAKRA.

~Tomasz 2012-06-15

I bardzo dobrze.Mają ceny na racjonalnym poziomie.Komplet 4 chińskich opon do mojego samochodu kosztuje koło 800 zł.To jest normalna cena.Tak samo jak z samochodami.I tak robią wszystko w chinach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross