mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab: Chińczycy chcą kupić bankruta

Saab: Chińczycy chcą kupić bankruta

Czyżby ogłoszenie bankructwa przez Saba była zagraniem czysto strategicznym? Serwis Autocar donosi, że Youngman chce złożyć ofertę kupna szwedzkiej marki.

Saab: Chińczycy chcą kupić bankruta
Najnowsze informacje docierające ze Szwecji mówią, że chińskie przedsiębiorstwo przygotowuje się do złożenia oferty nabycia za kwotę 430 milionów funtów Saaba, który pod koniec roku ogłosił bankructwo. W przyszłym tygodniu przedstawiciele Youngman planują przedstawić ofertę w Szwecji, która obejmuje m.in. 400 mln funtów na produkcjię nowych modeli opracowanych na platformie Phoenix.

Co na to General Motors? Amerykański koncern dał licencję na technologię dla Saaba. Amerykanie są w stanie anulować te umowę gdy dojdzie do sprzedaży bankruta Chińczykom. Jednak Youngman wierzy, że poradzi sobie bez GM. Na ile realna jest ta transakcja? W obliczu tego co działo się wokół szwedzkiej marki w ostatnich latach lepiej pozostawić to pytanie na razie bez odpowiedzi i czekać na rozwój wydarzeń.

Podobne wiadomości:

Koniec Saaba

auto motor i sport 0000-00-00

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.