mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab: Chińczycy chcą kupić bankruta

Saab: Chińczycy chcą kupić bankruta

Czyżby ogłoszenie bankructwa przez Saba była zagraniem czysto strategicznym? Serwis Autocar donosi, że Youngman chce złożyć ofertę kupna szwedzkiej marki.

Saab: Chińczycy chcą kupić bankruta
Najnowsze informacje docierające ze Szwecji mówią, że chińskie przedsiębiorstwo przygotowuje się do złożenia oferty nabycia za kwotę 430 milionów funtów Saaba, który pod koniec roku ogłosił bankructwo. W przyszłym tygodniu przedstawiciele Youngman planują przedstawić ofertę w Szwecji, która obejmuje m.in. 400 mln funtów na produkcjię nowych modeli opracowanych na platformie Phoenix.

Co na to General Motors? Amerykański koncern dał licencję na technologię dla Saaba. Amerykanie są w stanie anulować te umowę gdy dojdzie do sprzedaży bankruta Chińczykom. Jednak Youngman wierzy, że poradzi sobie bez GM. Na ile realna jest ta transakcja? W obliczu tego co działo się wokół szwedzkiej marki w ostatnich latach lepiej pozostawić to pytanie na razie bez odpowiedzi i czekać na rozwój wydarzeń.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.