mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab: Czy będzie walka o wskrzeszenie nieboszczyka?

Saab: Czy będzie walka o wskrzeszenie nieboszczyka?

W Szwecji robi się co raz ciekawiej i to oczywiście za sprawą Saaba, który jest w trakcie procesu upadłościowego. Pojawił się kolejny inwestor chcący zakupić upadłą szwedzką markę.

Saab: Czy będzie walka o wskrzeszenie nieboszczyka?
Najpierw ofertę Saaba w zeszłym tygodniu złożyło chińskie przedsiębiorstwo Youngman. Teraz okazuje się, że na horyzoncie pojawił się kolejny chętny chcący zakupić Saaba. Prywatna firma Brightwell Holdings pochodząca z Turcji chce zakupić całość majątku w Trollhaettan i utrzymać produkcję. Tureckie przedsiębiorstwo zajmuje się inwestycjami w energię, transport oraz technologię.

"Nie ma wątpliwości, dobijemy targu niedługo" powiedział członek zarządu firmy z siedzibą w Istambule, Zamie Ahmed. Turecka firma prowadzi rozmowy zarówno z nadzorującymi nad procesem bankructwa jak i z prezesem Saaba Victorem Mullerem. Teraz mamy dwóch graczy, którzy mogą wskrzesić markę Saab. Pytanie brzmi: jak bardzo poważni są to inwestorzy?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Koniec Saaba

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~FrankWilliams 2012-01-23

sukces Volvo po inwestycji ze strony odpowiedniego inwestora pozwoliły firmie znacznie poprawić swoją pozycje rynkową, oraz rozszerzyć ofertę o V40 (5-cio drzwiową wersję C30, która ma rywalizować z A3 i Golfem) oraz crossover XC30, dlatego próba przywrucenia SAAB'a do świata żywych mogła by być równie udana

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.