mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab: Czy będzie walka o wskrzeszenie nieboszczyka?

Saab: Czy będzie walka o wskrzeszenie nieboszczyka?

W Szwecji robi się co raz ciekawiej i to oczywiście za sprawą Saaba, który jest w trakcie procesu upadłościowego. Pojawił się kolejny inwestor chcący zakupić upadłą szwedzką markę.

Saab: Czy będzie walka o wskrzeszenie nieboszczyka?
Najpierw ofertę Saaba w zeszłym tygodniu złożyło chińskie przedsiębiorstwo Youngman. Teraz okazuje się, że na horyzoncie pojawił się kolejny chętny chcący zakupić Saaba. Prywatna firma Brightwell Holdings pochodząca z Turcji chce zakupić całość majątku w Trollhaettan i utrzymać produkcję. Tureckie przedsiębiorstwo zajmuje się inwestycjami w energię, transport oraz technologię.

"Nie ma wątpliwości, dobijemy targu niedługo" powiedział członek zarządu firmy z siedzibą w Istambule, Zamie Ahmed. Turecka firma prowadzi rozmowy zarówno z nadzorującymi nad procesem bankructwa jak i z prezesem Saaba Victorem Mullerem. Teraz mamy dwóch graczy, którzy mogą wskrzesić markę Saab. Pytanie brzmi: jak bardzo poważni są to inwestorzy?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~FrankWilliams 2012-01-23

sukces Volvo po inwestycji ze strony odpowiedniego inwestora pozwoliły firmie znacznie poprawić swoją pozycje rynkową, oraz rozszerzyć ofertę o V40 (5-cio drzwiową wersję C30, która ma rywalizować z A3 i Golfem) oraz crossover XC30, dlatego próba przywrucenia SAAB'a do świata żywych mogła by być równie udana

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando