mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab: Tego nikt się nie spodziewał

Saab: Tego nikt się nie spodziewał

To, że firma National Electric Vehicle Sweden kupiła markę Saab, to już wiemy. Nowy właściciel zamierza wyprodukować elektryczny samochód na bazie Saaba 9-3, to też wiemy. Najnowsze informacje napływające ze Szwecji mówią o możliwym pojawieniu się benzynowej wersji Saaba 9-3!

Saab: Tego nikt się nie spodziewał
Nowy Saab 9-3 miałby pojawić się wcześniej niż jego w pełni elektryczny brat. Debiut elektrycznej wersji przewidziany jest na 2014 rok, a benzynowy 9-3 miałby zadebiutować w 2013 roku. "Oceniamy możliwość rozpoczęcia produkcji 9-3 z tradycyjnym układem napędowym w miesiącach letnich przyszłego roku" - powiedział Mikael Oestlund. Szwed dodał, że Saab jest w trakcie rozmów z potencjalnymi dostawcami komponentów.

Decyzja o wprowadzeniu do produkcji Saaba 9-3 w wersji benzynowej podyktowana jest powiększeniem zysków, tak by bez problemów uruchomić produkcję jego elektrycznej wersji.

Zagrożenie, jakie pojawia się dla tego modelu, to fakt, że auto bardzo szybko pojawi się na rynku przez co może być niedopracowanym modelem. Z drugiej jednak strony firma ma do dyspozycji gotową platformę Phoenix, która została opracowana w całości przez Szwedów w Trollhaettan. Na razie nie wiadomo, jakie jednostki napędowe miałyby trafić pod maskę i kto wyprodukuje silnik dla 9-3.

Problemem NEVS jest jednak brak praw do legendarnego loga marki Saab, gryfa. Do emblematu prawa mają firmy Scania oraz Saab Automobile Parts AB, które nie chcą dać zgody na korzystanie z logo gryfa nieznanej, chińskiej firmie. Oestlund zdradził, że firma opracuje nowe logo niezwiązane z poprzednim. Pojawienie się benzynowej wersji 9-3 na pewno zelektryzuje rynek motoryzacyjny, oby tylko auto nie okazało się porażką firmy już na starcie.  
Zobacz koniecznie: Wszystko o NEVS Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3 NEVS

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.