mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab będzie w części chiński

Saab będzie w części chiński

Odkupienie Saaba od koncernu General Motors przez firmę Koenigsegg Group miało spowodować, iż szwedzka marka pozostanie szwedzką marką. Tymczasem okazuje się, iż swój udział w przejęciu mieć będą też Chińczycy.

Saab będzie w części chiński
Chiński koncern samochodowy BAIC (Beijing Automotive Industry Holdings Co.) podpisał list intencyjny z Koenigsegg Group AB, na mocy którego strona chińska stanie się posiadaczem części udziałów w Koenigsegg. Ile tych udziałów i za jaką kwotę - pozostaje jak na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, iż nie będzie to pakiet większościowy.

Koenigsegg Group AB została założona przed niecałym pół rokiem, w celu przejęcia od General Motors marki Saab. W skład tej grupy nie wchodzi jedynie szwedzki producent niszowych samochodów, firma Koenigsegg, ale również rosyjski operator telekomunikacyjny czy norweski inwestor Bard Eker.

Jak się okazało jednak, powołana do życia grupa nie była w stanie zagwarantować odpowiednich środków finansowych na wykupienie Saaba. A że szwedzki rząd nie za bardzo kwapił się do udzielenia gwarancji na kredyt od EBI, stąd pomysł, by sięgnąć po jeszcze jednego inwestora.

Czy wejście chińskiego koncernu do spółki będącej właścicielem Saaba coś zmieni? Na razie ciężko powiedzieć, gdyż umowa ma zostać sfinalizowana do końca roku i zapewne dopiero wtedy poznamy więcej szczegółów. Można być natomiast pewnym, że dzięki obecności chińskiej firmy, samochody marki Saab będą bardziej prężniej sprzedawane na chińskim rynku.

Podobne wiadomości:

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?