mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab będzie w części chiński

Saab będzie w części chiński

Odkupienie Saaba od koncernu General Motors przez firmę Koenigsegg Group miało spowodować, iż szwedzka marka pozostanie szwedzką marką. Tymczasem okazuje się, iż swój udział w przejęciu mieć będą też Chińczycy.

Saab będzie w części chiński
Chiński koncern samochodowy BAIC (Beijing Automotive Industry Holdings Co.) podpisał list intencyjny z Koenigsegg Group AB, na mocy którego strona chińska stanie się posiadaczem części udziałów w Koenigsegg. Ile tych udziałów i za jaką kwotę - pozostaje jak na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, iż nie będzie to pakiet większościowy.

Koenigsegg Group AB została założona przed niecałym pół rokiem, w celu przejęcia od General Motors marki Saab. W skład tej grupy nie wchodzi jedynie szwedzki producent niszowych samochodów, firma Koenigsegg, ale również rosyjski operator telekomunikacyjny czy norweski inwestor Bard Eker.

Jak się okazało jednak, powołana do życia grupa nie była w stanie zagwarantować odpowiednich środków finansowych na wykupienie Saaba. A że szwedzki rząd nie za bardzo kwapił się do udzielenia gwarancji na kredyt od EBI, stąd pomysł, by sięgnąć po jeszcze jednego inwestora.

Czy wejście chińskiego koncernu do spółki będącej właścicielem Saaba coś zmieni? Na razie ciężko powiedzieć, gdyż umowa ma zostać sfinalizowana do końca roku i zapewne dopiero wtedy poznamy więcej szczegółów. Można być natomiast pewnym, że dzięki obecności chińskiej firmy, samochody marki Saab będą bardziej prężniej sprzedawane na chińskim rynku.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic