Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab chciał stworzyć 9-3 coupe

Saab chciał stworzyć 9-3 coupe

Upadek Saab to już powoli odległa historia. W Szwecji pozostałość po marce wykupiła firma National Elecric Vehicle Sweden AB. Na światło dzienne wypływają jednak nowe informacje dotyczące niezrealizowanych planów Saab AB.

Saab chciał stworzyć 9-3 coupe
Saab zanim doszło do upadku marki miał w planach dostarczenia na rynek konkurencyjnego modelu dla Audi A5. Coupe ze Szwecji miało bazować na nowej generacji modelu 9-3 i podobnie jak ten model miało być oparte na platformie Phoenix w całości opracowanej w Trollhattan.

Źródła pochodzące ze Szwecji, do których dotarł serwis AutoCar mówią, że coupe na bazie 9-3 na rynek miało trafić pod szyldem "Sonett". Nazwa ta już raz pojawiła się w historii marki Saab. W latach 1955 - 1974 pod szyldem Sonett Szwedzi sprzedawali serię niewielkich samochodów sportowych.

Niestety cały projekt poszedł do grobu wraz z upadkiem marki Saab. Zawsze jednak pojawia się cień szansy, że ktoś z firmy NEVS odnajdzie plany i przyczyni się do jego stworzenia współczesnego Saaba Sonett.

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj