mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab chciał stworzyć 9-3 coupe

Saab chciał stworzyć 9-3 coupe

Upadek Saab to już powoli odległa historia. W Szwecji pozostałość po marce wykupiła firma National Elecric Vehicle Sweden AB. Na światło dzienne wypływają jednak nowe informacje dotyczące niezrealizowanych planów Saab AB.

Saab chciał stworzyć 9-3 coupe
Saab zanim doszło do upadku marki miał w planach dostarczenia na rynek konkurencyjnego modelu dla Audi A5. Coupe ze Szwecji miało bazować na nowej generacji modelu 9-3 i podobnie jak ten model miało być oparte na platformie Phoenix w całości opracowanej w Trollhattan.

Źródła pochodzące ze Szwecji, do których dotarł serwis AutoCar mówią, że coupe na bazie 9-3 na rynek miało trafić pod szyldem "Sonett". Nazwa ta już raz pojawiła się w historii marki Saab. W latach 1955 - 1974 pod szyldem Sonett Szwedzi sprzedawali serię niewielkich samochodów sportowych.

Niestety cały projekt poszedł do grobu wraz z upadkiem marki Saab. Zawsze jednak pojawia się cień szansy, że ktoś z firmy NEVS odnajdzie plany i przyczyni się do jego stworzenia współczesnego Saaba Sonett.

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.