mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab chciał stworzyć 9-3 coupe

Saab chciał stworzyć 9-3 coupe

Upadek Saab to już powoli odległa historia. W Szwecji pozostałość po marce wykupiła firma National Elecric Vehicle Sweden AB. Na światło dzienne wypływają jednak nowe informacje dotyczące niezrealizowanych planów Saab AB.

Saab chciał stworzyć 9-3 coupe
Saab zanim doszło do upadku marki miał w planach dostarczenia na rynek konkurencyjnego modelu dla Audi A5. Coupe ze Szwecji miało bazować na nowej generacji modelu 9-3 i podobnie jak ten model miało być oparte na platformie Phoenix w całości opracowanej w Trollhattan.

Źródła pochodzące ze Szwecji, do których dotarł serwis AutoCar mówią, że coupe na bazie 9-3 na rynek miało trafić pod szyldem "Sonett". Nazwa ta już raz pojawiła się w historii marki Saab. W latach 1955 - 1974 pod szyldem Sonett Szwedzi sprzedawali serię niewielkich samochodów sportowych.

Niestety cały projekt poszedł do grobu wraz z upadkiem marki Saab. Zawsze jednak pojawia się cień szansy, że ktoś z firmy NEVS odnajdzie plany i przyczyni się do jego stworzenia współczesnego Saaba Sonett.

Podobne wiadomości:

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.