Saab(egg)

To już pewna informacja, Saab zostaje w Szwecji. Przechodzi jednak w ręce producenta luksusowych samochodów sportowych - firmy Koenigsegg.

Saab(egg)

O podpisaniu wstępnej umowy pomiędzy dotychczasowym właścicielem Saaba, koncernem General Motors (GM) a szwedzkim interesantem poinformowały już wszystkie zagraniczne agencje prasowe. Zagrożony upadłością Saab kilka miesięcy temu - dokładnie 20 lutego br. wystąpił o ochronę przed wierzycielami. GM, przeżywający wielkie kłopoty, od dawna deklarował zamiar sprzedaży tej firmy.

 

 

Firma Koenigsegg została założona w 1994 roku i obecnie zatrudnia raptem 45 osób, produkując kilkanaście ultra-sportowych samochodów rocznie. Ciekawe jak poradzi sobie z zarządzaniem dużo większą marką. Zapewne Szwedom przyda się dodatkowe 600 milionów USD, które mają zostać wypłacone Saabowi przez Europejski Bank Inwestycyjny w ramach finansowania pomostowego.


Podobne wiadomości:

Koenigsegg kupi Saaba?

auto motor i sport 0000-00-00

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

~asassello 2009-06-21

Nareszcie SAAb wróci do jakości, prestiżu, niezawodności i klasy premium, tylko cen niech nie podnoszą bo one już dziś są zaporowo wysokie!

sajmon 2009-06-16

aaa, że tak powiem : wszystko dobre, co się dobrze kończy :)

aaa 2009-06-16

No proszę, proszę. A ja już myślałem, że tylko złe wieści płyną z motoryzacji. Może odzyskamy kolejną markę. Po odopleniu modeli będzie na co spojrzeć. Jak dla mnie mogliby tylko zachować markę i prawa do desingu oraz silników, a całą resztę przygotować od nowa. No ale to tylko takie marzenia. Co by nie mówić, jeszcze szansa, że saab wróci pod opieką ludzi którzy budują samochody, a nie księgowych którzy je psują.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.