Saab(egg)

To już pewna informacja, Saab zostaje w Szwecji. Przechodzi jednak w ręce producenta luksusowych samochodów sportowych - firmy Koenigsegg.

Saab(egg)

O podpisaniu wstępnej umowy pomiędzy dotychczasowym właścicielem Saaba, koncernem General Motors (GM) a szwedzkim interesantem poinformowały już wszystkie zagraniczne agencje prasowe. Zagrożony upadłością Saab kilka miesięcy temu - dokładnie 20 lutego br. wystąpił o ochronę przed wierzycielami. GM, przeżywający wielkie kłopoty, od dawna deklarował zamiar sprzedaży tej firmy.

 

 

Firma Koenigsegg została założona w 1994 roku i obecnie zatrudnia raptem 45 osób, produkując kilkanaście ultra-sportowych samochodów rocznie. Ciekawe jak poradzi sobie z zarządzaniem dużo większą marką. Zapewne Szwedom przyda się dodatkowe 600 milionów USD, które mają zostać wypłacone Saabowi przez Europejski Bank Inwestycyjny w ramach finansowania pomostowego.


Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

~asassello 2009-06-21

Nareszcie SAAb wróci do jakości, prestiżu, niezawodności i klasy premium, tylko cen niech nie podnoszą bo one już dziś są zaporowo wysokie!

sajmon 2009-06-16

aaa, że tak powiem : wszystko dobre, co się dobrze kończy :)

aaa 2009-06-16

No proszę, proszę. A ja już myślałem, że tylko złe wieści płyną z motoryzacji. Może odzyskamy kolejną markę. Po odopleniu modeli będzie na co spojrzeć. Jak dla mnie mogliby tylko zachować markę i prawa do desingu oraz silników, a całą resztę przygotować od nowa. No ale to tylko takie marzenia. Co by nie mówić, jeszcze szansa, że saab wróci pod opieką ludzi którzy budują samochody, a nie księgowych którzy je psują.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman