mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab jedną nogą w grobie[akutalizacja]

Saab jedną nogą w grobie[akutalizacja]

Wydaje się, że przyszłość szwedzkiego Saaba jest już przekreślona. Dziś serwis Autocar donosi, że jeden z inwestorów ogłosił, że nie będzie angażował się w ratunek szwedzki marki.

Saab jedną nogą w grobie[akutalizacja]
Podczas Globalnego Forum Automoto w chińskim Chengdu prezes Pangda, które miało dołączyć do inwestycji 210 milionów funtów razem z Zhejiang Youngman Lotus Automobile powiedział agencji Reuters, że oferta nie jest już aktualna. Prezes Pangda wyjaśnił, że został zmuszony do wycofania się z inwestycji w Saaba po tym jak szwedzka marka weszła w ochronę przed bankructwem. Twierdził również, ze jest to także wynik braku zgody chińskiego rządu na tą transakcję.

Wczorajsze doniesienia mówiły o braku zgody rządu Chin na ratunek dla Saaba. Szwedzi dziś otrzymali kolejny cios, po którym mogą się już nie podnieść. Zanosi się, że szykujemy się na pogrzeb. Choć z drugiej strony nadzieja umiera ostatnia i miejmy nadzieję, że wszystko się odwróci i "ktoś" uratuje markę Saab.


[aktualizacja]
Po tym jak media opublikowały informacje o końcu współpracy Saaba z chińskim Pang Da szwedzka marka opublikowała na swojej stronie informację zaprzeczającą zerwaniu porozumienia. Swan, Saab Automobile oraz Pang Da podkreślają, że informacje jakie pojawiły się w mediach bazują na nieporozumieniu.

Telenowela pod tytułem: „Kres Saaba” trwa dalej…
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab GM

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model