Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab jedną nogą w grobie[akutalizacja]

Saab jedną nogą w grobie[akutalizacja]

Wydaje się, że przyszłość szwedzkiego Saaba jest już przekreślona. Dziś serwis Autocar donosi, że jeden z inwestorów ogłosił, że nie będzie angażował się w ratunek szwedzki marki.

Saab jedną nogą w grobie[akutalizacja]
Podczas Globalnego Forum Automoto w chińskim Chengdu prezes Pangda, które miało dołączyć do inwestycji 210 milionów funtów razem z Zhejiang Youngman Lotus Automobile powiedział agencji Reuters, że oferta nie jest już aktualna. Prezes Pangda wyjaśnił, że został zmuszony do wycofania się z inwestycji w Saaba po tym jak szwedzka marka weszła w ochronę przed bankructwem. Twierdził również, ze jest to także wynik braku zgody chińskiego rządu na tą transakcję.

Wczorajsze doniesienia mówiły o braku zgody rządu Chin na ratunek dla Saaba. Szwedzi dziś otrzymali kolejny cios, po którym mogą się już nie podnieść. Zanosi się, że szykujemy się na pogrzeb. Choć z drugiej strony nadzieja umiera ostatnia i miejmy nadzieję, że wszystko się odwróci i "ktoś" uratuje markę Saab.


[aktualizacja]
Po tym jak media opublikowały informacje o końcu współpracy Saaba z chińskim Pang Da szwedzka marka opublikowała na swojej stronie informację zaprzeczającą zerwaniu porozumienia. Swan, Saab Automobile oraz Pang Da podkreślają, że informacje jakie pojawiły się w mediach bazują na nieporozumieniu.

Telenowela pod tytułem: „Kres Saaba” trwa dalej…
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab GM

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj