mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab liderem europejskich producentów samochodów w USA

Saab liderem europejskich producentów samochodów w USA

Saab jako jedna z nielicznych marek europejskich plasuje się powyżej średniej w badaniach wpływu eksploatacji na niezawodność.

Firma Saab została zaliczona przez J.D. Power and Associates do ekskluzywnego grona producentów europejskich, których samochody po 3 latach eksploatacji odznaczają się wyraźnie mniejszą awaryjnością niż inne, także pochodzące ze Starego Kontynentu. Badania wykazały, iż mimo porównywalnej początkowej jakości nowych samochodów produkcji amerykańskiej i europejskiej, już po kilku latach dają się zauważyć poważne różnice. Auta producentów amerykańskich po trzech latach eksploatacji wykazują średnio o 49 mniej usterek na 100 badanych pojazdów niż auta europejskie. Równie dobry wynik osiągnęły samochody marki Saab!

Z wynikiem 892 punktów Saab w Badaniach Zadowolenia Konsumentów (CSI) przeprowadzonych przez J.D. Power za rok 2003 zajął siódme miejsce, awansując z ósmego miejsca w roku 2002 i dziesiątego w roku 2001. Średnia dla całego przemysłu motoryzacyjnego wzrosła z 843 do 851 punktów, dla segmentu samochodów luksusowych zaś - z 871 do 880 punktów.

Badania Zadowolenia Konsumentów organizacji J.D. Power także i w roku 2003 koncentrują się na doświadczeniach i działaniach działów serwisu sieci dealerów poszczególnych producentów podczas pierwszych trzech lat eksploatacji pojazdu. Studium CSI obejmuje 37 marek samochodów i opiera się na komentarzach otrzymywanych od niemal 106.000 nabywców i użytkowników pojazdów fabrycznie nowych.

Uzyskany przez Saaba wynik 892 punktów przewyższa nie tylko średnią dla całego przemysłu lecz także średnią dla samochodów luksusowych. Oznacza to 17-punktowy wzrost w porównaniu z ubiegłorocznym poziomem 875 punktów. Saab zajął pierwsze miejsce w rankingu marek europejskich, wyprzedzając BMW (numer 10 z 873 punktami) oraz Mercedesa i Volvo (ex-equo z Jaguarem na 11 miejscu z 868 punktami). Pozycję 20 zajęło Audi, uzyskując 852 punkty.

Wg Studium Niezawodności Pojazdów organizacji J.D. Power and Associates niezawodność jest istotnym czynnikiem w ocenie kupujących samochody. Dla jednej trzeciej „brak usterek od nowości” jest dobrą motywacją zakupu nowego auta podczas gdy dla ponad połowy nabywców – jest nią „znaczna trwałość”

Okres badań J.D. Power został skrócony z 5 do 3 lat eksploatacji samochodu. Jeden z partnerów w J.D Power, Joe Ivers mówi, iż chociaż okres pięcioletni był dostateczną miarą „trwałości”- okazał się jednak zbyt długi wobec wprowadzanych w międzyczasie zmian konstrukcyjnych - a więc nie był w pełni przydatny dla producentów. Trzyletni okres badań pozwala na bieżące modyfikacje wytwarzanych pojazdów, także pod względem projektowo-konstrukcyjnym.

„Mocne notowania Saaba to wyraz uznania dla nas wszystkich, a więc wszystkich dealerów Saaba oraz zespołu Saab Cars USA. Jest to także efekt wsparcia, jakie otrzymujemy od Saab Automobile AB ze Szwecji” – mówi Debra Kelly-Ennis, prezes Saab Cars USA – „Coraz wyższe średnie w badaniach CSI J.D. Power świadczą dobitnie o rosnącej poprzeczce dla całej naszej branży. Saab gotów jest na nowe wyzwania dzięki swej światowej jakości oraz stałemu podnoszeniu poziomu obsługi swoich klientów.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic