mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab myśli o nowych modelach

Saab myśli o nowych modelach

Być może już w niedługim czasie, uboga w modele gama samochodów Saab powiększy się o dwóch nowych reprezentantów. Szwedzki producent planuje wprowadzić na globalny rynek auto z segmentu SUV oraz model sportowy.

Saab myśli o nowych modelach

Sportowy model Saaba prawdopodobnie będzie częścią projektu dotychczasowych, obecnych już na rynku dwóch aut: Saaba 9-3 oraz 9-5. Jak informuje Saab, zarys sportowego modelu zostanie zaprezentowany na marcowych targach w Genewie. Concept car, który zostanie tam przedstawiony będzie dysponował 250-konnym silnikiem V6 i będzie napędzał samochód na przednią oś.

Stylistyką auto ma nawiązywać do dawnego modelu Saab Sonett produkowanego w połowie lat 60-tych. Jak szybko nowy sportowiec trafi do seryjnej produkcji, zależy głównie od reakcji publiczności, potencjalnych kupców oraz  przyszłorocznych targów motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych, gdyż właśnie region amerykański jest istotnym rynkiem dla Szwedów.

Saab również potwierdził informacje o trwających pracach nad budową samochodu z segmentu SUV’ów. Szwedzka terenówka będzie podobnych rozmiarów jak BMW X3, a jej nazwa będzie brzmieć– Saab 9-4X. Bazą wyjściową (poza bawarskim konkurentem) ma być również jeden z małych SUV’ów Cadillaca.

Datę rozpoczęcia budowy terenowego Saaba przewidziano dopiero na rok 2009. Jak na razie nie wiadomo jeszcze ,w jaki silnik zostanie wyposażony.

Wprowadzenie na rynek dwóch kolejnych modeli jest związane między innym z założeniami produkcyjnymi Szwedów, którzy zapowiedzieli, że w stosunku do obecnego poziomu ich zyski ze sprzedaży do końca 2011 roku zwiększą się o około 50%. Przewidywany, tegoroczny wynik kształtuje się w granicach 135.000 modeli w skali globalnej i jest o około 7.500 wyższy w porównaniu z rokiem 2004. W ciągu sześciu najbliższych lat sprzedaż ma sięgać 200.000 egzemplarzy.

Czytaj także:

Saab 9-3 SportKombi już popularny 2005-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.