mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab na Subaru

Saab na Subaru

Szwedzka firma należy do koncernu GM, a japoński producent jest z amerykańskim gigantem w bardzo dobrych stosunkach. Efekt tego to Saab 9-2 - już niedługo dołączy do niego SUV.

Na bazie zaprezentowanego w styczniu tego roku Subaru B9 Tribeca powstanie terenowy Saab. Auto będzie najprawdopodobniej nosiło nazwę 9-6X i budowane będzie razem z japońskim odpowiednikiem w amerykańskiej fabryce w stanie Indiana. Jej maksymalne zdolności określane są na 15.000 samochodów - czyli połowę z planów Subaru.

Jest szansa, że szwedzka terenówka "made in USA" dotrze na rynki europejskie jeszcze przed końcem tego roku. Będzie to jednak ograniczony do 1000 sztuk import na zamówienie. Przypomnijmy, że Saab planował wprowadzenie drugiego dużego 4x4 już wcześniej. Ma on być sprzedawany obok bazującego na Chevrolecie Equinox większym modelu 9-7X.

Wszystko wskazuje na to, że 9-6X będzie od niego mniejszy. Stylistycznie auto ma przypominać koncept 9X - zwłaszcza z przodu, pas ze ukrytymi światłami, dużym grillem i solidnym zderzakiem. Wnętrze będzie już jednak mniej oryginalne - podobne do tego w Subaru. Pod maską znajdzie się najpierw silnik 6-cylindrowy bokser 3.0 - także z Japonii - i oczywiście układ napędu 4x4.


Więcej o terenowych Saabach:

Saab: SUV 9-7x na 2005

Pierwszy SUV Saaba


Podobne wiadomości:

Saab: SUV 9-7x na 2005

Saab: SUV 9-7x na 2005

Premiery 2005-01-12

Pierwszy SUV Saaba

Pierwszy SUV Saaba

Premiery 2003-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.