mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab ostatecznie sprzedany

Saab ostatecznie sprzedany

Marka Saab nie należy już do koncernu General Motors. Amerykański gigant motoryzacyjny i holenderska firma Spyker Cars NV poinformowały o sfinalizowaniu transakcji przejęcia szwedzkiej marki.

Saab ostatecznie sprzedany
Produkujący luksusowe samochody wyścigowe, holenderski Spyker Cars będzie teraz właścicielem firmy Saab Automobile, jednak obie spółki będą działały w dużej mierze niezależnie od siebie.

Sprzedaż Saaba, za kwotę 400 milionów dolarów (74 mln w gotówce, 326 mln w preferencyjnych akcjach), zakończy definitywnie rozpoczęty z początkiem tego roku proces likwidacji szwedzkiej marki. Jest to pierwsza, zakończona sukcesem, sprzedaż jednej z czterech marek należących do General Motors, które miały zmienić właściciela.

Najprawdopodobniej, 3.400 pracowników zatrudnionych w szwedzkiej firmie nie straci swoich stanowisk. Przynajmniej na razie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors Spyker

Podobne wiadomości:

Saab uratowany – ciąg dalszy sagi!

auto motor i sport 0000-00-00

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

~marco 2010-02-25

zen, a co ma piernik do wiatraka? saab będzie robił swoje, a spyker swoje. przeczytaj dokładnie - firmy będę działały w dużej mierze niezależnie. trzymam kciuki za saaba i mam nadzieję że powróci do projektów na miarę starej 900-tki. co by nie mówić, nawet wsiadając do 9-5 sprzed kliku lat, człowiek czuje że to jest samochód z innej bajki niż bmw, merc czy audi. nic nie ujmuję tym ostatnim, bo sam jeżdżę audi, ale w saabie człowiek czuje się jak w angielskim saloniku w starym dobrym stylu. saab bywa denerwujący (9-5 nie ma praktycznie schowków) ale ma swoją odrębność.

~zen 2010-02-24

najtańszy Spyker to cena 4-5 najdroższych saabów! a po drugie 420 sztuk wypuścili w zeszłym roku. co to ma być za Saab? no chyba, że wrócą do samolotów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.