mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab ostatecznie sprzedany

Saab ostatecznie sprzedany

Marka Saab nie należy już do koncernu General Motors. Amerykański gigant motoryzacyjny i holenderska firma Spyker Cars NV poinformowały o sfinalizowaniu transakcji przejęcia szwedzkiej marki.

Saab ostatecznie sprzedany
Produkujący luksusowe samochody wyścigowe, holenderski Spyker Cars będzie teraz właścicielem firmy Saab Automobile, jednak obie spółki będą działały w dużej mierze niezależnie od siebie.

Sprzedaż Saaba, za kwotę 400 milionów dolarów (74 mln w gotówce, 326 mln w preferencyjnych akcjach), zakończy definitywnie rozpoczęty z początkiem tego roku proces likwidacji szwedzkiej marki. Jest to pierwsza, zakończona sukcesem, sprzedaż jednej z czterech marek należących do General Motors, które miały zmienić właściciela.

Najprawdopodobniej, 3.400 pracowników zatrudnionych w szwedzkiej firmie nie straci swoich stanowisk. Przynajmniej na razie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors Spyker

Podobne wiadomości:

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~marco 2010-02-25

zen, a co ma piernik do wiatraka? saab będzie robił swoje, a spyker swoje. przeczytaj dokładnie - firmy będę działały w dużej mierze niezależnie. trzymam kciuki za saaba i mam nadzieję że powróci do projektów na miarę starej 900-tki. co by nie mówić, nawet wsiadając do 9-5 sprzed kliku lat, człowiek czuje że to jest samochód z innej bajki niż bmw, merc czy audi. nic nie ujmuję tym ostatnim, bo sam jeżdżę audi, ale w saabie człowiek czuje się jak w angielskim saloniku w starym dobrym stylu. saab bywa denerwujący (9-5 nie ma praktycznie schowków) ale ma swoją odrębność.

~zen 2010-02-24

najtańszy Spyker to cena 4-5 najdroższych saabów! a po drugie 420 sztuk wypuścili w zeszłym roku. co to ma być za Saab? no chyba, że wrócą do samolotów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando