mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab ostatecznie sprzedany

Saab ostatecznie sprzedany

Marka Saab nie należy już do koncernu General Motors. Amerykański gigant motoryzacyjny i holenderska firma Spyker Cars NV poinformowały o sfinalizowaniu transakcji przejęcia szwedzkiej marki.

Saab ostatecznie sprzedany
Produkujący luksusowe samochody wyścigowe, holenderski Spyker Cars będzie teraz właścicielem firmy Saab Automobile, jednak obie spółki będą działały w dużej mierze niezależnie od siebie.

Sprzedaż Saaba, za kwotę 400 milionów dolarów (74 mln w gotówce, 326 mln w preferencyjnych akcjach), zakończy definitywnie rozpoczęty z początkiem tego roku proces likwidacji szwedzkiej marki. Jest to pierwsza, zakończona sukcesem, sprzedaż jednej z czterech marek należących do General Motors, które miały zmienić właściciela.

Najprawdopodobniej, 3.400 pracowników zatrudnionych w szwedzkiej firmie nie straci swoich stanowisk. Przynajmniej na razie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors Spyker

Podobne wiadomości:

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~marco 2010-02-25

zen, a co ma piernik do wiatraka? saab będzie robił swoje, a spyker swoje. przeczytaj dokładnie - firmy będę działały w dużej mierze niezależnie. trzymam kciuki za saaba i mam nadzieję że powróci do projektów na miarę starej 900-tki. co by nie mówić, nawet wsiadając do 9-5 sprzed kliku lat, człowiek czuje że to jest samochód z innej bajki niż bmw, merc czy audi. nic nie ujmuję tym ostatnim, bo sam jeżdżę audi, ale w saabie człowiek czuje się jak w angielskim saloniku w starym dobrym stylu. saab bywa denerwujący (9-5 nie ma praktycznie schowków) ale ma swoją odrębność.

~zen 2010-02-24

najtańszy Spyker to cena 4-5 najdroższych saabów! a po drugie 420 sztuk wypuścili w zeszłym roku. co to ma być za Saab? no chyba, że wrócą do samolotów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.