mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab otrzymał pieniądze

Saab otrzymał pieniądze

Saab opublikował na swojej stronie informację, że reorganizacja trwa a Szwedzi otrzymali pierwsze pieniądze od Youngman w ramach kredytu pomostowego.

Saab otrzymał pieniądze
Dalsze płatności mają być wykonane w tym tygodniu i 22 października. Youngman i Pang Da ma zainwestować 245 mln euro. Pieniądze te cały czas podlegają zatwierdzeniu przez właściwe organy i strony. Szwedzi spodziewają się otrzymać potwierdzenia w ciągu najbliższych tygodni.

Serwis Autonews powołując się na dziennik Dagens Industri, że Saab otrzymał ok. 15 milionów dolarów. Z kolei cytowane przez gazetę nieznane źródło sugeruje, że pieniądze zostaną wykorzystane na płace w Saabie, gdy pieniądze od rządu skończą się po tym jak firma otrzymała ochronę przed wierzycielami. Gazeta sugeruje również, że zgoda Chin na transakcję może być opóźniona i pojawić się w połowie listopada.

Uzyskanie zgody rządu chińskiego może być trudne gdyż Pekin surowo podchodzi do zagranicznych przejęć. Przykładem może być sytuacja, w której Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery nie uzyskało zgody na zakup Hummera od GM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.