mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab po raz trzeci najlepszy

Saab po raz trzeci najlepszy

Saab 9-3 Sport Sedan zdobył nagrodę o nazwie "Najbardziej bezpieczny" przyznawaną przez Instytut Bezpieczeństwa Drogowego za 2007 rok w klasie samochodów średnich. Jest to już trzeci rok z rzędu kiedy Saab odjeżdża z amerykańskiego konkursu z najwyższymi honorami.

Saab po raz trzeci najlepszy

W 2006 roku model 9-3 zdobył najważniejszą nagrodę w kategorii bezpieczeństwa (Złota nagroda „Najbardziej bezpieczny”) i otrzymał podwójną nagrodę „Double Best Pick” („Podwójnego Zwycięzcy”) w testach zderzeniowych w 2005 roku. W 2007 roku Saab 9-3 Sport Sedan zdobył kolejne wyróżnienie, pomimo coraz ostrzejszych kryteriów.

Instytut wydaje oceny w skali: dobry, akceptowany, marginalny lub słaby. Są one wystawiane w oparciu o wyniki prowadzonych przy dużej szybkości testów zderzeniowych plus badań foteli i zagłówków pod kątem zabezpieczenia kręgosłupa szyjnego. Zwycięzcy muszą uzyskać oceny dobre we wszystkich trzech kategoriach. W 2007 roku, pojazdy muszą być także wyposażone w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy.

Adrian Lund, dyrektor Instytutu oznajmił: „Saab 9-3 po raz drugi z rzędu otrzymuje nagrodę Instytutu w kategorii bezpieczeństwo”. Dodał też, że biorąc pod uwagę fakt, iż kryteria są ostrzejsze niż w roku ubiegłym, osiągnięcia tego auta są tym bardziej imponujące.

Instytut Bezpieczeństwa Drogowego to organizacja badawcza, która jest sponsorowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Jego badania koncentrują się na przeciwdziałaniu czynnikom obecnym w wypadkach drogowych (ludzki, samochodowy i środowiskowy). Dodatkowo stawia on na działania zmierzające do ograniczenia strat, które następują przed wypadkiem, w jego trakcie i po nim.

Czytaj także:

Saab w wielkiej kostce lodu (2007-03-02)

Zimowy face-lift kabrioleta (2007-02-22)

Odświeżony Saab 9-3 (2007-02-08)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~Maciek 2007-12-17

Fajowe auto dobrze pali wyciąga 250 na km./h.Tylko był mały wypadek na parkingu byla była stuczka z wolwo...................../////////

~Master 2007-03-09

Najbardziej bezpieczna byłaby wprowadzona przez PiS prezentacja głów najlepszych kierowców świata roztrzaskanych o zderzak 18-tonowego pojazdu. Do wglądu podczas kursu na prawko :-) Tanio, a może i skutecznie, ale po co...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.