mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab po raz trzeci najlepszy

Saab po raz trzeci najlepszy

Saab 9-3 Sport Sedan zdobył nagrodę o nazwie "Najbardziej bezpieczny" przyznawaną przez Instytut Bezpieczeństwa Drogowego za 2007 rok w klasie samochodów średnich. Jest to już trzeci rok z rzędu kiedy Saab odjeżdża z amerykańskiego konkursu z najwyższymi honorami.

Saab po raz trzeci najlepszy

W 2006 roku model 9-3 zdobył najważniejszą nagrodę w kategorii bezpieczeństwa (Złota nagroda „Najbardziej bezpieczny”) i otrzymał podwójną nagrodę „Double Best Pick” („Podwójnego Zwycięzcy”) w testach zderzeniowych w 2005 roku. W 2007 roku Saab 9-3 Sport Sedan zdobył kolejne wyróżnienie, pomimo coraz ostrzejszych kryteriów.

Instytut wydaje oceny w skali: dobry, akceptowany, marginalny lub słaby. Są one wystawiane w oparciu o wyniki prowadzonych przy dużej szybkości testów zderzeniowych plus badań foteli i zagłówków pod kątem zabezpieczenia kręgosłupa szyjnego. Zwycięzcy muszą uzyskać oceny dobre we wszystkich trzech kategoriach. W 2007 roku, pojazdy muszą być także wyposażone w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy.

Adrian Lund, dyrektor Instytutu oznajmił: „Saab 9-3 po raz drugi z rzędu otrzymuje nagrodę Instytutu w kategorii bezpieczeństwo”. Dodał też, że biorąc pod uwagę fakt, iż kryteria są ostrzejsze niż w roku ubiegłym, osiągnięcia tego auta są tym bardziej imponujące.

Instytut Bezpieczeństwa Drogowego to organizacja badawcza, która jest sponsorowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Jego badania koncentrują się na przeciwdziałaniu czynnikom obecnym w wypadkach drogowych (ludzki, samochodowy i środowiskowy). Dodatkowo stawia on na działania zmierzające do ograniczenia strat, które następują przed wypadkiem, w jego trakcie i po nim.

Czytaj także:

Saab w wielkiej kostce lodu (2007-03-02)

Zimowy face-lift kabrioleta (2007-02-22)

Odświeżony Saab 9-3 (2007-02-08)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Komentuj:

~Maciek 2007-12-17

Fajowe auto dobrze pali wyciąga 250 na km./h.Tylko był mały wypadek na parkingu byla była stuczka z wolwo...................../////////

~Master 2007-03-09

Najbardziej bezpieczna byłaby wprowadzona przez PiS prezentacja głów najlepszych kierowców świata roztrzaskanych o zderzak 18-tonowego pojazdu. Do wglądu podczas kursu na prawko :-) Tanio, a może i skutecznie, ale po co...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.