mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab po zmianach

Saab po zmianach

Jeszcze pół roku temu emocjonowaliśmy się tym, czy marka Saab zniknie z motoryzacyjnego świata, czy może jednak znajdzie się chętny na jej przejęcie. Dziś szwedzka marka jest w trakcie procesu restrukturyzacji i śmiało spogląda w przyszłość.

Saab po zmianach
Pięć miesięcy po odzyskaniu przez Saaba statusu niezależnego producenta aut, firma jest już obecna na 53 rynkach, działając poprzez sieć krajowych przedstawicielstw handlowych, niezależnych importerów bądź dystrybutorów bezpośrednich.

Wciąż największymi rynkami zbytu dla Saaba pozostają USA, Szwecja i Wlk. Brytania i tam za działalność marki odpowiadają krajowi dystrybutorzy handlowi - Saab Cars w Ameryce Północnej, Saab Szwecja i Saab Wielka Brytania. Jednocześnie, 9 rynków europejskich, tj. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Norwegia, Dania, Finlandia oraz Austria, wdraża nową koncepcję dystrybucji bezpośredniej.

Na mocy porozumienia, Saab Automobile nawiązał bezpośrednie relacje handlowe ze swoimi dystrybutorami, którzy zamawiają i otrzymują samochody bezpośrednio z fabryki. Regionalne zespoły Saaba zapewniają niezbędne wsparcie w zakresie sprzedaży, marketingu, problemów technicznych i w pozostałych kwestiach. Taka strategia sprzedaży jest zarówno efektywna, jak i korzystna finansowo.

Na pozostałych rynkach Saaba reprezentują prywatni importerzy obsługujący swoją, lokalną sieć dealerską. Tam, gdzie to uzasadnione, taka struktura sprzedaży będzie zachowana.  

Przypomnijmy, iż w związku ze sprzedażą marki Saab przez General Motors firmie Spyker Cars N.V. powołano na rynku polskim nowego importera, firmę Polar Import Polska, który od 1 kwietnia oficjalnie reprezentuje markę Saab w Polsce. Firma Polar Mobil Kft z siedzibą w Budapeszcie jest niezależnym dystrybutorem marki Saab w ośmiu innych krajach europejskich (m. in. na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii oraz w krajach byłej Jugosławii). Polar Mobil jest związany z Saabem od niemal 20 lat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab wraca do WRC?

auto motor i sport 0000-00-00

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.