mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab po zmianach

Saab po zmianach

Jeszcze pół roku temu emocjonowaliśmy się tym, czy marka Saab zniknie z motoryzacyjnego świata, czy może jednak znajdzie się chętny na jej przejęcie. Dziś szwedzka marka jest w trakcie procesu restrukturyzacji i śmiało spogląda w przyszłość.

Saab po zmianach
Pięć miesięcy po odzyskaniu przez Saaba statusu niezależnego producenta aut, firma jest już obecna na 53 rynkach, działając poprzez sieć krajowych przedstawicielstw handlowych, niezależnych importerów bądź dystrybutorów bezpośrednich.

Wciąż największymi rynkami zbytu dla Saaba pozostają USA, Szwecja i Wlk. Brytania i tam za działalność marki odpowiadają krajowi dystrybutorzy handlowi - Saab Cars w Ameryce Północnej, Saab Szwecja i Saab Wielka Brytania. Jednocześnie, 9 rynków europejskich, tj. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Norwegia, Dania, Finlandia oraz Austria, wdraża nową koncepcję dystrybucji bezpośredniej.

Na mocy porozumienia, Saab Automobile nawiązał bezpośrednie relacje handlowe ze swoimi dystrybutorami, którzy zamawiają i otrzymują samochody bezpośrednio z fabryki. Regionalne zespoły Saaba zapewniają niezbędne wsparcie w zakresie sprzedaży, marketingu, problemów technicznych i w pozostałych kwestiach. Taka strategia sprzedaży jest zarówno efektywna, jak i korzystna finansowo.

Na pozostałych rynkach Saaba reprezentują prywatni importerzy obsługujący swoją, lokalną sieć dealerską. Tam, gdzie to uzasadnione, taka struktura sprzedaży będzie zachowana.  

Przypomnijmy, iż w związku ze sprzedażą marki Saab przez General Motors firmie Spyker Cars N.V. powołano na rynku polskim nowego importera, firmę Polar Import Polska, który od 1 kwietnia oficjalnie reprezentuje markę Saab w Polsce. Firma Polar Mobil Kft z siedzibą w Budapeszcie jest niezależnym dystrybutorem marki Saab w ośmiu innych krajach europejskich (m. in. na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii oraz w krajach byłej Jugosławii). Polar Mobil jest związany z Saabem od niemal 20 lat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab wraca do WRC?

auto motor i sport 0000-00-00

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.