Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab sprzedaje swoje korzenie

Saab sprzedaje swoje korzenie

Szwedzka marka podczas ogłoszonego pod koniec roku statusu bankruta wyprzedaje swój majątek. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na aukcjach zostały wystawione modele pochodzące z Muzeum Saaba.

Saab sprzedaje swoje korzenie
Z jednej strony można zakupić auta sportowe, prototypowe, które nigdy nie trafiły do produkcji, ale z drugiej strony rozprzedawana jest historia marki. Dla wszystkich fanów ważniejsze jest by historyczne modele można było podziwiać w jednym miejscu. Wśród 120 sprzedawanych aut jest wiele unikatów, białych kruków.

Można nabyć na przykład prototyp UrSaab lub Projekt 92 z lat 1946/1947 oraz samochód pochodzący z Formuły Saab Junior. W ofercie jest również limuzyna stworzona na bazie modelu 9000. W kolekcji nie ma ostatniego koncepcyjnego modelu pokazanego w Genewie, czyli Saaba PhoeniX. Prawa do tego modelu zakupiła jedna z chińskich firm. Może znajdzie się bogaty kolekcjoner, który zakupi jeśli nie całość, to chociaż większą część aut tak by zostały one wystawione i cieszyło oko fanów jak i ich potomków.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

~rex 2012-01-20

Bez przesady. Jest tyle ładnych aut. Saab ma tylko ładną nazwę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Łada XCode – crossover z Rosji
Łada XCode – crossover z Rosji
Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.