mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab sprzedaje swoje korzenie

Saab sprzedaje swoje korzenie

Szwedzka marka podczas ogłoszonego pod koniec roku statusu bankruta wyprzedaje swój majątek. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na aukcjach zostały wystawione modele pochodzące z Muzeum Saaba.

Saab sprzedaje swoje korzenie
Z jednej strony można zakupić auta sportowe, prototypowe, które nigdy nie trafiły do produkcji, ale z drugiej strony rozprzedawana jest historia marki. Dla wszystkich fanów ważniejsze jest by historyczne modele można było podziwiać w jednym miejscu. Wśród 120 sprzedawanych aut jest wiele unikatów, białych kruków.

Można nabyć na przykład prototyp UrSaab lub Projekt 92 z lat 1946/1947 oraz samochód pochodzący z Formuły Saab Junior. W ofercie jest również limuzyna stworzona na bazie modelu 9000. W kolekcji nie ma ostatniego koncepcyjnego modelu pokazanego w Genewie, czyli Saaba PhoeniX. Prawa do tego modelu zakupiła jedna z chińskich firm. Może znajdzie się bogaty kolekcjoner, który zakupi jeśli nie całość, to chociaż większą część aut tak by zostały one wystawione i cieszyło oko fanów jak i ich potomków.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Koniec Saaba

auto motor i sport 0000-00-00

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~rex 2012-01-20

Bez przesady. Jest tyle ładnych aut. Saab ma tylko ładną nazwę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?