mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab sprzedaje swoje korzenie

Saab sprzedaje swoje korzenie

Szwedzka marka podczas ogłoszonego pod koniec roku statusu bankruta wyprzedaje swój majątek. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na aukcjach zostały wystawione modele pochodzące z Muzeum Saaba.

Saab sprzedaje swoje korzenie
Z jednej strony można zakupić auta sportowe, prototypowe, które nigdy nie trafiły do produkcji, ale z drugiej strony rozprzedawana jest historia marki. Dla wszystkich fanów ważniejsze jest by historyczne modele można było podziwiać w jednym miejscu. Wśród 120 sprzedawanych aut jest wiele unikatów, białych kruków.

Można nabyć na przykład prototyp UrSaab lub Projekt 92 z lat 1946/1947 oraz samochód pochodzący z Formuły Saab Junior. W ofercie jest również limuzyna stworzona na bazie modelu 9000. W kolekcji nie ma ostatniego koncepcyjnego modelu pokazanego w Genewie, czyli Saaba PhoeniX. Prawa do tego modelu zakupiła jedna z chińskich firm. Może znajdzie się bogaty kolekcjoner, który zakupi jeśli nie całość, to chociaż większą część aut tak by zostały one wystawione i cieszyło oko fanów jak i ich potomków.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~rex 2012-01-20

Bez przesady. Jest tyle ładnych aut. Saab ma tylko ładną nazwę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech