Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab sprzedany?!

Saab sprzedany?!

Od razu trzeba zaznaczyć, że ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona i póki nikt jej oficjalnie nie przedstawi nie ma się co ekscytować. Ale do rzeczy...

Saab sprzedany?!
Opowieść z pogranicza horroru, komedii, tragedii i nieszczęśliwych romansów o upadku szwedzkiej marki ciągnie się już kilkanaście miesięcy. Przez pewien czas w sprawie Saaba było cicho i świat praktycznie już zapomniał, że taka marka istniała. Teraz jednak pojawiała się plotka, że "szwedzki nieboszczyk" został sprzedany. Pytanie po co ktoś miałby kupować zwłoki?

Najnowsze informacje w sprawie Saaba mówią, że marka została kupiona przez National Electric Vehicle Sweden AB. Firma ta jest zarejestrowana w Szwecji, ale swoje korzenie bierze z Hong Kongu i zajmuje się alternatywnymi źródłami energii.

Podobno Saab został kupiony za kwotę około 208 do 250 milionów dolarów. Jeśli doszło do takiej transakcji to ciekawi jesteśmy jakie plany ma nowy, ekologiczny właściciel Saaba i czy nie porwał się z motyką na słońce? Wskrzesić nieboszczyka, który leży w grobie nie będzie łatwo, o ile w ogóle jest to realne. Na razie czekamy na potwierdzenie lub zaprzeczenie najnowszych informacji zza Bałtyku.  
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Chiny chinski

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

~pawian 2012-06-12

wskrzeszony nieboszczyk to ZOMBI

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj