mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab w wielkiej kostce lodu

Saab w wielkiej kostce lodu

Klienci firmy Saab, goście i dilerzy z całego świata tłumnie przybywający na imprezę Saab Experience będą mogli zobaczyć bardzo nietypowe dzieło. Otóż przed szwedzkim obiektem Ice Hotel stoi zamrożony w kostce lodu Saab 9-3 w wersji kabrio.

Saab w wielkiej kostce lodu

Marka Saab była jedną z pierwszych, która przełamała lody i zaproponowała koncepcję samochodu z otwieranym dachem, który będzie służyć jako całoroczny środek transportu. Firma wpadła niedawno na pomysł, aby zamrozić najnowszą generację Saaba 9-3.

Samochód stoi teraz w lodowym garażu niedaleko miejscowości Jukkasjarvi, umiejscowionej w północnej części Szwecji, 200 kilometrów za kręgiem polarnym. Zamrożony kabriolet podkreślony został iluminacją, dzięki temu jest on widoczny z odległości kilometra. Z daleka przypomina on nawet zorzę polarną. Cała instalacja uzupełniająca Ice Hotel została zbudowana z sześćdziesięciu 30-tonowych bloków, które zostały wycięte z pobliskiej rzeki Torne.

Rocznicowy model kabrioletu ma za zadanie uświetnić 60 rocznicę powstania marki Saab, która przypada właśnie w tym roku. Uroczystości zostały zaplanowane na 18 marca. Weźmie w nich udział prawie 500 gości. Kabriolet zatopiony w lodzie niestety nie będzie dostępny do jazd testowych.

Czytaj także:

Zimowy face-lift kabrioleta (2007-02-22)

Odświeżony Saab 9-3  (2007-02-08)

Saab: Było lotnictwo, jest narciarstwo (2007-01-19)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.