mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab w wielkiej kostce lodu

Saab w wielkiej kostce lodu

Klienci firmy Saab, goście i dilerzy z całego świata tłumnie przybywający na imprezę Saab Experience będą mogli zobaczyć bardzo nietypowe dzieło. Otóż przed szwedzkim obiektem Ice Hotel stoi zamrożony w kostce lodu Saab 9-3 w wersji kabrio.

Saab w wielkiej kostce lodu

Marka Saab była jedną z pierwszych, która przełamała lody i zaproponowała koncepcję samochodu z otwieranym dachem, który będzie służyć jako całoroczny środek transportu. Firma wpadła niedawno na pomysł, aby zamrozić najnowszą generację Saaba 9-3.

Samochód stoi teraz w lodowym garażu niedaleko miejscowości Jukkasjarvi, umiejscowionej w północnej części Szwecji, 200 kilometrów za kręgiem polarnym. Zamrożony kabriolet podkreślony został iluminacją, dzięki temu jest on widoczny z odległości kilometra. Z daleka przypomina on nawet zorzę polarną. Cała instalacja uzupełniająca Ice Hotel została zbudowana z sześćdziesięciu 30-tonowych bloków, które zostały wycięte z pobliskiej rzeki Torne.

Rocznicowy model kabrioletu ma za zadanie uświetnić 60 rocznicę powstania marki Saab, która przypada właśnie w tym roku. Uroczystości zostały zaplanowane na 18 marca. Weźmie w nich udział prawie 500 gości. Kabriolet zatopiony w lodzie niestety nie będzie dostępny do jazd testowych.

Czytaj także:

Zimowy face-lift kabrioleta (2007-02-22)

Odświeżony Saab 9-3  (2007-02-08)

Saab: Było lotnictwo, jest narciarstwo (2007-01-19)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.