mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab w wielkiej kostce lodu

Saab w wielkiej kostce lodu

Klienci firmy Saab, goście i dilerzy z całego świata tłumnie przybywający na imprezę Saab Experience będą mogli zobaczyć bardzo nietypowe dzieło. Otóż przed szwedzkim obiektem Ice Hotel stoi zamrożony w kostce lodu Saab 9-3 w wersji kabrio.

Saab w wielkiej kostce lodu

Marka Saab była jedną z pierwszych, która przełamała lody i zaproponowała koncepcję samochodu z otwieranym dachem, który będzie służyć jako całoroczny środek transportu. Firma wpadła niedawno na pomysł, aby zamrozić najnowszą generację Saaba 9-3.

Samochód stoi teraz w lodowym garażu niedaleko miejscowości Jukkasjarvi, umiejscowionej w północnej części Szwecji, 200 kilometrów za kręgiem polarnym. Zamrożony kabriolet podkreślony został iluminacją, dzięki temu jest on widoczny z odległości kilometra. Z daleka przypomina on nawet zorzę polarną. Cała instalacja uzupełniająca Ice Hotel została zbudowana z sześćdziesięciu 30-tonowych bloków, które zostały wycięte z pobliskiej rzeki Torne.

Rocznicowy model kabrioletu ma za zadanie uświetnić 60 rocznicę powstania marki Saab, która przypada właśnie w tym roku. Uroczystości zostały zaplanowane na 18 marca. Weźmie w nich udział prawie 500 gości. Kabriolet zatopiony w lodzie niestety nie będzie dostępny do jazd testowych.

Czytaj także:

Zimowy face-lift kabrioleta (2007-02-22)

Odświeżony Saab 9-3  (2007-02-08)

Saab: Było lotnictwo, jest narciarstwo (2007-01-19)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.