mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab wrócił

Saab wrócił

Chciałoby się rzec - znowu. Saab wszczął na nowo produkcję po dwóch miesiącach zastoju, tj. od 6 kwietnia, kiedy to dostawcy Saaba przestali dostarczać mu części z powodu niezapłaconych faktur.

Saab wrócił
Saab mógł wszcząć na nowo produkcję dzięki 30 milionom euro, które dostał z góry od chińskiego dystrybutora aut Pang Da Automobile, z którym podpisał umowę o możliwość sprzedawania chińskich aut w sieci dealerskiej Saaba. Pang Qinqhua, szef chińskiej firmy, był niedawno gościem Victora Mullera, dyrektora Saab Automobile, w fabryce w Trollhattan, gdzie na własne oczy zobaczył jak pierwszy samochód zjeżdża z linii montażowej. Tego dnia wyprodukowanych zostało około 100 samochodów, jednak Saab planuje podnieść dzienną produkcję w najbliższych tygodniach.

- To znakomity dzień dla naszej firmy. W ostatnich tygodniach przeszliśmy ciężką drogę, jednak Saab powrócił do pełni sił. Chciałbym z całego serca podziękować naszym dostawcom, którzy w tych trudnych chwilach byli z nami i nie zostawili nas nawet na sekundę, oraz wiernym pracownikom, którzy ani myśleli odchodzić z firmy - powiedział Victor Muller.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

kiier 2011-05-31

Pytanie tylko, czy będzie im się to opłacało, i czy rzeczywiście będzie zbyt na pojazdy nieco droższe, lecz jednak inne od wszystkich. W chwili obecnej wszystko się 'globalizuje' - i pewien rozdział w historii motoryzacji został być może bezpowrotnie zamknięty.

aaa 2011-05-30

Zastanawiam się czy Saab kiedyś wróci do .... Saaba? Czy będą jeszcze konstrukcje które rzeczywiście będą saabem, a nie jak dziś w przypadku nowego modelu 95 oplem insignią? Miło by było, bo prawdziwe saaby nie miały sobie nic do zarzucenia. Nie żeby taka insignia była zła, ale jak ktoś chce insignie to kupuje opla, a nie saaba. Trzymam kciuki że im się uda. Że po prawie dwóch dekadach znów zobaczymy prawdziwe silniki zaprojektowane przez saaba, a nie konstrukcje GM czy fiata. No i że następny 93 nie będzie klonem astry tylko czymś więcej czym saab kiedyś był .I obawiam się ,że (choć narażę się fanom tej marki) bez napędu na cztery koła się nie obędzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.