mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab wznawia produkcję modelu 9-3!

Saab wznawia produkcję modelu 9-3!

To już nie "Świt żywych trupów", a fakt niezaprzeczalny. Saab, dwa lata po ogłoszeniu bankructwa wznawia produkcję modelu 9-3!

Saab wznawia produkcję modelu 9-3!
Obecnie marka Saab jest w rękach przedsiębiorstwa National Electric Vehicle Sweden. I to właśnie ludzie z NEVS w zakładzie w Trollhattan dziś uruchamiają produkcję, a lepiej będzie powiedzieć: wznawiają produkcję modelu 9-3.

Wznowienie produkcji jest możliwe dzięki porozumieniu z dostawcami części. Auto, które dziś zaczyna zjeżdżać z taśmy produkcyjnej jest zbliżone do 9-3, które opuszczało mury fabryki w 2003 roku. Samochód jest wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy. W przyszłym  roku NEVS zamierza rozpocząć produkcje elektrycznego Saaba 9-3, któremu zapewni facelifting.

Kilka miesięcy temu NEVS zapowiadało, że zamierza budować samochód w oparciu o legendarną już platformę Phoenix. Ten stan rzeczy będzie możliwy dopiero, gdy z platformy zostanie usunięte około 20% części, do których prawa ma General Motors, poprzedni właściciel Saaba. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.


Zobacz koniecznie: Wszystko o NEVS Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3 NEVS

Podobne wiadomości:

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.