mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab wznowi produkcję!

Saab wznowi produkcję!

Ta informacja jest tak nieprawdopodobna, jak gdyby Szkocja ogłosiła, że znaleziono potwora z Loch Ness. Nowy właściciel marki Saab jest w pełni gotowy do uruchomienia produkcji nowego 9-3 w Trollhattan.

Saab wznowi produkcję!
W zeszłym roku pozostałości po marce Saab wykupiła firma National Electric Vehicle Sweden(NEVS). Jakiś czas temu informowaliśmy, że nowy właściciel chce produkować elektryczne samochody na bazie modelu 9-3, ale najpierw wznowi produkcję standardowego modelu 9-3, aby móc zebrać fundusze potrzebne do dostarczenia na rynek wersji elektrycznej.

Najnowsze wieści, które docierają do nas ze Szwecji mówią, że NEVS zatrudniło 300 osób, które mają pracować przy wznowieniu produkcji modelu 9-3. "Możliwe, że produkcja rozpocznie się pod koniec tego roku" powiedział serwisowi Automotive News Europe rzecznik NEVS, Mikael Oestlund.

Jeśli faktycznie dojdzie do wznowienia produkcji w Trollhattan to w tamtejszym zakładzie z taśmy produkcyjnej będzie zjeżdżał model 9-3 bardzo zbliżony do tego, którego produkcja została wstrzymana w 2011 roku. Rzecznik szczegółów nie zdradził poza faktem, że na przyszły rok przewidziano start produkcji elektrycznej wersji 9-3.

"Saab znów będzie globalną marką, ale stopniowo będzie wprowadzony na kolejne rynki. Amerykański rynek jest bardzo ważny dla nas i wejdziemy tam kiedy pojawi się dla nas uzasadnienie korzyści biznesowych", stwierdził Oestlund.

Co ciekawe NEVS chce na rynek wprowadzić auto, które będzie bazować na platformie Phoenix, bazującej w całości na rozwiązaniach opracowanych przez inżynierów Saaba zanim doszło do upadku szwedzkiej marki. Rzecznik firmy stwierdził, że płyta podłogowa Phoenix daje duże możliwości w kwestii produkcji zarówno mniejszych jak i większych samochodów. Ale zaznaczył, że nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie pierwszego modelu, który ma bazować na tej architekturze.

Będziemy jak niewierny Tomasz i dopóki nie zobaczymy pierwszych egzemplarzy "nowego" Saaba to nie uwierzymy. NEVS deklaruje, że do 2016 roku chce zmontować 120 tys. egzemplarzy modelu 9-3. Kibicujemy, choć w tej kwestii jesteśmy ludźmi małej wiary.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~skorpion7777 2013-09-21

Chyba komuś właśnie rośnie kaktus :)

~maślak 2013-08-22

jak wznowią produkcje saaba to tu (dłoń) mi kaktus wyrośnie

~aaa 2013-08-22

Ileż można tego trupa wykopywać. Nawet hipsterzy tego szajsu nie kupią, bo oni kupują tylko 20-letnie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.