mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab znowu w produkcji

Saab znowu w produkcji

Miłośnicy szwedzkiej marki Saab mogą chyba znowu z optymizmem patrzeć w przyszłość. Z taśmy montażowej w fabryce w Trollhattan zjechały pierwsze Saaby 9-3 po kilkuletniej przerwie w produkcji. Do wznowienia seryjnej produkcji coraz bliżej.

Saab znowu w produkcji
Wyprodukowany wczoraj Saab 9-3 jest pierwszym autem, jaki został stworzony po wykupieniu Saaba przez japońsko-chińskie konsorcjum National Electric Vehicle Sweden (NEVS). Jest to jednocześnie pierwszy nowy Saab, jaki opuścił fabrykę w Trollhattan od czasu jej zamknięcia w kwietniu 2011 roku, na osiem miesięcy przed ogłoszeniem bankructwa szwedzkiej marki.

Nowy Saab 9-3 jest niemal identyczny z modelem z roku 2011. Nie zawiera on zmian, jakie mają się pojawić, gdy auto zadebiutuje ponownie na rynku w 2014 roku. Auto nie posiada także znanego logo szwedzkiej marki, głowy gryfa. Prawa do tego logo pozostały bowiem własnością firmy Scania oraz grupy Saab, która obecnie zajmuje się m.in. produkcją dla przemysłu lotniczego.

- Jestem zadowolony z produkcji pierwszych samochodów, które pozwoliły nam zweryfikować stan urządzeń i całego procesu produkcyjnego w fabryce w Trollhattan - powiedział podczas ceremonii towarzyszącej wyprodukowaniu pierwszego auta prezes NEVS, Mattias Bergman. - Zanim jednak rozpoczniemy seryjną produkcję, musimy sfinalizować kilka transakcji z naszymi dostawcami części. Póki co wiemy, że fabryka jest już gotowa do rozpoczęcią produkcji.

Wraz z modelem 9-3 w wersji sedan, w Trollhattan ma powstawać także kabriolet, a także wersja elektryczna modelu. Jak na razie, nie są znane jeszcze szczegóły techniczne nowego Saaba 9-3.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Pierwszy nowy Saab 9-3 zjechał z taśmy w...

auto motor i sport 0000-00-00

Idą nowe, lepsze czasy dla Saaba? Z jednej z fabryk w Szwecji zjechał właśnie nowy model 9-3.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?