mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab znowu zatrzymany

Saab znowu zatrzymany

Saab po raz kolejny ma problemy z pieniędzmi, które powinien wypłacić dostawcom części, niezbędnych do utrzymania ciągłości produkcji samochodów w fabryce w Trollhattan. Z tego powodu firma znów zawiesza działania w zakłądach.

Saab znowu zatrzymany
- Produkcja została właśnie zatrzymana, dosłownie tego ranka - powiedział wczoraj rzecznik prasowy Saaba Gunilla Gustavs. - Intensywnie pracujemy nad ponownym startem. Prowadzimy aktualnie rozmowy z dostawcami i próbujemy dojść do satysfakcjonującego obie strony porozumienia.

FKG, organizacja reprezentująca dostawców Saaba, potwierdziła, że czterech bądź pięciu z nich zaprzestało dostarczanie części z powodu nieopłaconych zobowiązań finansowych. - Oni [Saab] nie są po prostu w stanie zapłacić swoich rachunków - powiedzał szef FKG. - Saab musi poważnie zastanowić się nad swoim finansami.

Na konferencji prasowej szefów Spykera, właściciela Saaba, i samego Saaba, panowie próbowali uspokoić dziennikarzy i zapewniali, że na dniach nastąpi porozumienie, dotyczące zabezpieczenia awaryjnych funduszy, które będą mogły być spożytkowane na zapłatę zaległych rachunków.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

icek_star 2011-04-06

a mogli go kupić Hindusi albo Chińczyki, nie było by problemu i z kasą i z częściami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech