mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saab znowu zatrzymany

Saab znowu zatrzymany

Saab po raz kolejny ma problemy z pieniędzmi, które powinien wypłacić dostawcom części, niezbędnych do utrzymania ciągłości produkcji samochodów w fabryce w Trollhattan. Z tego powodu firma znów zawiesza działania w zakłądach.

Saab znowu zatrzymany
- Produkcja została właśnie zatrzymana, dosłownie tego ranka - powiedział wczoraj rzecznik prasowy Saaba Gunilla Gustavs. - Intensywnie pracujemy nad ponownym startem. Prowadzimy aktualnie rozmowy z dostawcami i próbujemy dojść do satysfakcjonującego obie strony porozumienia.

FKG, organizacja reprezentująca dostawców Saaba, potwierdziła, że czterech bądź pięciu z nich zaprzestało dostarczanie części z powodu nieopłaconych zobowiązań finansowych. - Oni [Saab] nie są po prostu w stanie zapłacić swoich rachunków - powiedzał szef FKG. - Saab musi poważnie zastanowić się nad swoim finansami.

Na konferencji prasowej szefów Spykera, właściciela Saaba, i samego Saaba, panowie próbowali uspokoić dziennikarzy i zapewniali, że na dniach nastąpi porozumienie, dotyczące zabezpieczenia awaryjnych funduszy, które będą mogły być spożytkowane na zapłatę zaległych rachunków.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

icek_star 2011-04-06

a mogli go kupić Hindusi albo Chińczyki, nie było by problemu i z kasą i z częściami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross