mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saga Saab odcinek...

Saga Saab odcinek...

... odcinek kolejny, w którym akcja telenoweli pod tytułem "ratowanie Saaba" trwa nadal. Najnowsze doniesienia serwisu AutoCar mówią, że człowiek zarządzający restrukturyzacją może zaniechać dalszych działań.

Saga Saab odcinek...
"Musze zdecydować czy rzeczywiście jest możliwe kontynuowanie restrukturyzacji", powiedział szwedzkiej prasie Guy Lofalk odpowiedzialny za dowodzenie restrukturyzacją marki. Tak naprawdę nie wiadomo czy podanie takiej informacji przez Lofalka nie jest zagrywką strategiczną mającą na celu wywarcie presji na potencjalnych inwestorach by ci szybko podjęli działania.

Wczoraj mogliśmy przeczytać w mediach, że Saab negocjuje z nieznanym bliżej bankiem i przedsiębiorstwem Zhejiang Youngman Automobile Company Lotus w celu przekazania kolejnego pakietu ratunkowego. Z kolei Lofalk był często krytykowany za swoje działania, które miałby na celu zniechęcić potencjalnych inwestorów.

Dziś równie pojawiła się informacja za pośrednictwem Detroit News, że General Motors nie wyrazi zgody na zakup 100%-wego pakietu własnościowego Saaba przez chińskie konsorcja. "Dokonaliśmy przeglądu proponowanych zmian w Saabie w sprawie sprzedaży firmy. Nie zmieniła się pozycja GM w tej kwestii. Nie jesteśmy w stanie poprzeć tej transakcji", powiedział rzecznik GM, Jim Cain.

To kolejny raz kiedy Saab stoi nad przepaścią i zaraz w nią spadnie. Wcześniej jednak udawało się choć na chwile przywrócić nadzieję światu na uratowanie szwedzkiej marki. Jednak twarde stanowisko GM może być murem nie do przeskoczenia i Saab zniknie ze świata czterech kółek. Mimo wszystko nadzieja umiera ostatnia...
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Chiny GM

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Chiny z Audi Q3

auto motor i sport 0000-00-00

Chiny zza kierownicy. Wiele się o tym kraju mówi, ale mało kto wie jak wygląda on z perspektywy zwykłej ulicy. Uzbrojeni w obowiązkowe chińskie prawo jazdy wyruszyliśmy nowym Audi Q3 w podróż po Państwie Środka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando