mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sahara Force India

Sahara Force India

Vijay Mallya sprzedał 42,5 procenta udziałów w zespole Force India. Kwotę 100 milionów dolarów zapłacił największy promotor sportu w Indiach, Sahara India Pariwar. Tym samym zespół od teraz będzie nazywał się Sahara Force India.

Sahara Force India
Sprzedając część udziałów Mallaya pozostawił sobie również 42,5 % własności. Pozostałe 15% należy do rodziny Mol, która posiada je od czasów Spykera. Subarata Roy Sahara powiedział: "Indie wchodzą na nowy poziom w wielu dziedzinach, w tym w sporcie. Formuła 1 zawsze pozostawała bastionem zachodniego świata. Pojawienie się Indii w tym ekscytującym sporcie jest powodem  do dumy. Czuje się podwójnie dumny, że Sahara stał się współwłaścicielem jedynego indyjskiego zespołu F1 i jestem pewien, że poprzez Sahara Force India F1 Team razem przyniesiemy dumę i laury naszemu ukochanemu narodowi."

"Jestem zachwycony witając Saharasi Subarata Roya Saharę jako prezesa Sahara Force India. Sahara Gruop odegrała bardzo ważną rolę w rozwoju sportu w kraju i jest idealnym partnerem aby sprawić, że Force India F1 Team odniesie wspaniały sukces w mistrzostwach świata Formuły 1” skomentował Vijay Mallya.
Tematy w artykule: Force India F1

Podobne wiadomości:

McLaren 675LT ograniczony do 500 sztuk

McLaren 675LT ograniczony do 500 sztuk

Premiery 2015-03-06

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross