mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sahara Force India

Sahara Force India

Vijay Mallya sprzedał 42,5 procenta udziałów w zespole Force India. Kwotę 100 milionów dolarów zapłacił największy promotor sportu w Indiach, Sahara India Pariwar. Tym samym zespół od teraz będzie nazywał się Sahara Force India.

Sahara Force India
Sprzedając część udziałów Mallaya pozostawił sobie również 42,5 % własności. Pozostałe 15% należy do rodziny Mol, która posiada je od czasów Spykera. Subarata Roy Sahara powiedział: "Indie wchodzą na nowy poziom w wielu dziedzinach, w tym w sporcie. Formuła 1 zawsze pozostawała bastionem zachodniego świata. Pojawienie się Indii w tym ekscytującym sporcie jest powodem  do dumy. Czuje się podwójnie dumny, że Sahara stał się współwłaścicielem jedynego indyjskiego zespołu F1 i jestem pewien, że poprzez Sahara Force India F1 Team razem przyniesiemy dumę i laury naszemu ukochanemu narodowi."

"Jestem zachwycony witając Saharasi Subarata Roya Saharę jako prezesa Sahara Force India. Sahara Gruop odegrała bardzo ważną rolę w rozwoju sportu w kraju i jest idealnym partnerem aby sprawić, że Force India F1 Team odniesie wspaniały sukces w mistrzostwach świata Formuły 1” skomentował Vijay Mallya.
Tematy w artykule: Force India F1

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech