mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sahara Force India

Sahara Force India

Vijay Mallya sprzedał 42,5 procenta udziałów w zespole Force India. Kwotę 100 milionów dolarów zapłacił największy promotor sportu w Indiach, Sahara India Pariwar. Tym samym zespół od teraz będzie nazywał się Sahara Force India.

Sahara Force India
Sprzedając część udziałów Mallaya pozostawił sobie również 42,5 % własności. Pozostałe 15% należy do rodziny Mol, która posiada je od czasów Spykera. Subarata Roy Sahara powiedział: "Indie wchodzą na nowy poziom w wielu dziedzinach, w tym w sporcie. Formuła 1 zawsze pozostawała bastionem zachodniego świata. Pojawienie się Indii w tym ekscytującym sporcie jest powodem  do dumy. Czuje się podwójnie dumny, że Sahara stał się współwłaścicielem jedynego indyjskiego zespołu F1 i jestem pewien, że poprzez Sahara Force India F1 Team razem przyniesiemy dumę i laury naszemu ukochanemu narodowi."

"Jestem zachwycony witając Saharasi Subarata Roya Saharę jako prezesa Sahara Force India. Sahara Gruop odegrała bardzo ważną rolę w rozwoju sportu w kraju i jest idealnym partnerem aby sprawić, że Force India F1 Team odniesie wspaniały sukces w mistrzostwach świata Formuły 1” skomentował Vijay Mallya.
Tematy w artykule: Force India F1

Podobne wiadomości:

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?