Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sainz: "Loeb i Ogier mogą tworzyć zespół"

Sainz: "Loeb i Ogier mogą tworzyć zespół"

Carlos Sainz postanowił subiektywnie ocenić sytuację panującą w Citroenie. Hiszpan nie widzi żadnego powodu, dla którego Sebastien Loeb i Sebastien Ogier, nie mogliby tworzyć silnego zespołu.

Sainz:
Nie jest tajemnicą, że relacje między Francuzami w ostatnim czasie nie należą do najlepszych. Sprawy na pewno nie poprawiła ostatnia deklaracja szefa Citroena, Oliviera Quesnela, który oficjalnie przyznał, że w walce o tytuł mistrzowski wsparcia udzieli Loebowi, mimo że Ogier traci do siedmiokrotnego Mistrza Świata zaledwie trzy punkty. Dwaj czołowi kierowcy to na pewno spore wyzwanie w kwestii ustalenia hierarchi w jednym zespole, jednak zdaniem Carlosa Sainza, to nie powinien być żaden problem dla francuskiej stajni.

"W zespołach rajdowych od zawsze było tak, że w jednym zespole było dwóch mocnych kierowców" - mówi weteran rajdów samochodowych. "Weźmy za przykład Toyotę, Lancię, Subaru czy nawet Citroena sprzed kilku lat - to było normalne by w tym samym czasie, w tej samej drużynie jeździło dwóch konkurencyjnych zawodników" - dodaje Hiszpan.

Sainz nie rozumie zatem, dlaczego Citroen nie jest w stanie dogadać się z oboma kierowcami. Loeb przedłużył kontrakt z teamem już podczas Rajdu Niemiec. Przyszłość Ogiera jest jeszcze nieznana. Legenda WRC nie wyklucza jednak, że w nowym sezonie u Citroena może jeździć ten sam skład kierowców. "Dla mnie wydaje się to możliwe, by dobrze zarządzać dwoma, dobrymi kierowcami. Nie widzę powodu, dla którego Loeb i Ogier nie mieliby startować razem" - zakończył Hiszpan.

Podobne wiadomości:

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Premiery 2016-06-30

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny donosi, ze blisko 110 tys. samochodów w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Najwięcej takich samochodów możemy spotkać w zachodnich województwach naszego kraju.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj