mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sainz w Citroenie!

Sainz w Citroenie!

Carlos Sainz znowu zasiądzie za kierownicą Xsary WRC! Po nieudanym starcie Belga Françoisa Duvala, Hiszpan zastąpi go w Turcji.

Sytuacja pierwszej załogi zespołu Citroena, Sébastien Loeb / Daniel Elena, wygląda bardzo dobrze. Wygrawszy cztery na sześć dotychczasowych rund tegorocznego czempionatu WRC, Loeb prowadzi w klasyfiakcji kierowców.

Natomiast zespół przechodzi przez kłopoty jakie zafundował słabo spisujący się od początku sezonu Belg. Problemy te mogą przyczynić się do osłabienia pozycji aut z szewronem na masce w klasyfikacji producentów, co po zeszłorocznym triumfie nie nastraja optymistycznie szefów zespołu.

Przypomnijmy, że Duval, który miał współtworzyć rezultat dla całego teamu, ukończył jak do tej pory jedynie jeden rajd. Podczas ostatnich zawodów na Cyprze spalił auto po wypadku.

W tej sytuacji współpracy z nim odmówił jego pilot Stéphane Prévot. Starszy i bardziej doświadczony narzekał już wcześniej na zbyt chaotyczną i ryzykowną jazdę 25-letniego Belga. Citroen zwrócił się więc do swojej zeszłorocznej załogi Carlos Sainz / Marc Marti, by zastąpiła "odpoczywającą" parę. Na razie brak informacji czy i kiedy pojawi się ona ponownie razem w Xsarze WRC.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.