mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Salon 4x4 w galerii

Salon 4x4 w galerii

Pierwszy salon motoryzacyjny, w którym pod jednym dachem prezentowanych jest kilka marek, powstał w Krakowie, w Galerii Kazimierz. Salon 4x4 to miejsce gdzie sześciu krakowskich dealerów eksponuje to, co ma najlepszego: luksusowe samochody terenowe oraz SUV.

Salon 4x4 w galerii

Na powierzchni ponad 500 m2 zaprezentowano 13 samochodów. To jedyne miejsce w Polsce gdzie obok siebie stoją m.in. Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser , VW Touareg, Volvo XC 90, czy BMW X3. Wśród nowości pojawiły się terenowy Ssangyong Rexton, Honda CR-V w wersji z silnikiem diesla oraz Kia Sportage. 

Cała ekspozycja została przygotowana w niezwykle unikalnej terenowej scenerii: Mitsubishi Pajero w limitowanej serii DAKAR stoi pod palmami, na piasku i skałach, Toyota Land Cruiser na ogromnych drewnianych balach, a Honda CR-V oraz BMW X3 na szutrze i żwirze. Wnętrze salonu tonie w unikalnej, egzotycznej zieleni – są m.in drzewka bonsai, japońskie wiśnie, cyprysy i kosodrzewina. Kamienie i głazy nadają z kolei nieco surowy ton, dzięki czemu zwiedzający mogą łatwiej sobie wyobrazić, jak wykorzystać zalety danego samochodu, kiedy zjedzie się nim z asfaltowej drogi.

"Wydaje mi się, że pomysł jest dość oryginalny. Nowe samochody sprzedaje się coraz trudniej i trzeba szukać różnych sposobów przyciągnięcia uwagi potencjalnych nabywców. To pierwszy taki salon w Polsce. Wystawiamy konkurencyjne marki po to, aby klienci, których stać na zakup samochodów terenowych mogli porównać i ocenić dane modele na miejscu." –  powiedział Marek Filipowicz.

"To ciekawa idea. W Europie takie wspólne salony nie są niczym nowym. Żartobliwie można powiedzieć, że jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy w życie unijną dyrektywę GVO. Dla mnie to doskonała możliwość pokazania samochodu w ekskluzywnym miejscu, w sercu Krakowa, które odwiedzają nasi potencjalni klienci." – wyjaśnił Wojciech Bełtowski, krakowski dealer Volkswagena.

W ramach działalności salonu dealerzy planują organizację cyklu imprez promujących samochody terenowe i off-road, spotkania ze znanymi osobami, pokazy sprzętu do samochodów terenowych. W weekendy będzie można skorzystać z jazd testowych. "Salon 4x4" jest otwarty dla dealerów innych marek, posiadających w ofercie samochody terenowe lub cross-over. Ekspozycja ma potrwać do połowy czerwca. Ale niewykluczone, że miłośnicy "terenówek" będą mogli oglądać samochody znacznie dłużej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.