mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Salon 4x4 w galerii

Salon 4x4 w galerii

Pierwszy salon motoryzacyjny, w którym pod jednym dachem prezentowanych jest kilka marek, powstał w Krakowie, w Galerii Kazimierz. Salon 4x4 to miejsce gdzie sześciu krakowskich dealerów eksponuje to, co ma najlepszego: luksusowe samochody terenowe oraz SUV.

Salon 4x4 w galerii

Na powierzchni ponad 500 m2 zaprezentowano 13 samochodów. To jedyne miejsce w Polsce gdzie obok siebie stoją m.in. Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser , VW Touareg, Volvo XC 90, czy BMW X3. Wśród nowości pojawiły się terenowy Ssangyong Rexton, Honda CR-V w wersji z silnikiem diesla oraz Kia Sportage. 

Cała ekspozycja została przygotowana w niezwykle unikalnej terenowej scenerii: Mitsubishi Pajero w limitowanej serii DAKAR stoi pod palmami, na piasku i skałach, Toyota Land Cruiser na ogromnych drewnianych balach, a Honda CR-V oraz BMW X3 na szutrze i żwirze. Wnętrze salonu tonie w unikalnej, egzotycznej zieleni – są m.in drzewka bonsai, japońskie wiśnie, cyprysy i kosodrzewina. Kamienie i głazy nadają z kolei nieco surowy ton, dzięki czemu zwiedzający mogą łatwiej sobie wyobrazić, jak wykorzystać zalety danego samochodu, kiedy zjedzie się nim z asfaltowej drogi.

"Wydaje mi się, że pomysł jest dość oryginalny. Nowe samochody sprzedaje się coraz trudniej i trzeba szukać różnych sposobów przyciągnięcia uwagi potencjalnych nabywców. To pierwszy taki salon w Polsce. Wystawiamy konkurencyjne marki po to, aby klienci, których stać na zakup samochodów terenowych mogli porównać i ocenić dane modele na miejscu." –  powiedział Marek Filipowicz.

"To ciekawa idea. W Europie takie wspólne salony nie są niczym nowym. Żartobliwie można powiedzieć, że jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy w życie unijną dyrektywę GVO. Dla mnie to doskonała możliwość pokazania samochodu w ekskluzywnym miejscu, w sercu Krakowa, które odwiedzają nasi potencjalni klienci." – wyjaśnił Wojciech Bełtowski, krakowski dealer Volkswagena.

W ramach działalności salonu dealerzy planują organizację cyklu imprez promujących samochody terenowe i off-road, spotkania ze znanymi osobami, pokazy sprzętu do samochodów terenowych. W weekendy będzie można skorzystać z jazd testowych. "Salon 4x4" jest otwarty dla dealerów innych marek, posiadających w ofercie samochody terenowe lub cross-over. Ekspozycja ma potrwać do połowy czerwca. Ale niewykluczone, że miłośnicy "terenówek" będą mogli oglądać samochody znacznie dłużej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.