mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Salony Infiniti niczym hotele

Salony Infiniti niczym hotele

Po sukcesach sprzedaży aut marki Infiniti w USA oraz Rosji, Nissan zamierza wprowadzić tę luksusową markę również i w krajach zachodniej Europy. Start zaplanowany został na czwarty kwartał przyszłego roku.

Salony Infiniti niczym hotele

Choć siłą rzeczy marka Infiniti będzie zmuszona konkurować także z niemieckimi markami segmentu premium - BMW, Mercedes czy Audi, to jednak nie będzie to główny cel w momencie debiutu na europejskim rynku.

Co ciekawe, tworzona właśnie sieć sprzedaży aut marki Infiniti będzie bardzo skromna. Przykładowo w całych Niemczech będzie jedynie 12-14 puntków dealerskich zlokalizowanych w największych miastach. Infiniti nie będzie sprzedawane razem z Nissanami, choć oczywiście teoretycznie istnieje taka możliwość. Aby jednak otrzymać autoryzację na Infiniti, trzeba będzie spełniać bardzo wyszukane standardy.

Nissan chce bowiem stworzyć sieć sprzedaży, która będzie się odznaczać na tle konkurencji nieprzeciętną atmosferą i obsługą porównywalną do najbardziej luksusowych hoteli. Nie będzie regionalnych centrali marki, wszystkie punkty dealerskie będą podlegać europejskiej centrali japońskiej marki, której siedziba mieści się w Szwajcarii.

Wstępne plany zakładają, iż do 2013 roku średnia roczna sprzedaż aut tej marki w każdym salonie wyniesie minimum 500 egzemplarzy. W Rosji, gdzie działa zaledwie trzech dealerów, od 2006 roku sprzedano już 7 tys. aut.

Czytaj także:
Infiniti debiutuje na Ukrainie (2007-05-31)

Infiniti EX uderza w Europę (2007-03-29)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?