mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samar: produkcja dostawczych rośnie

Samar: produkcja dostawczych rośnie

W marcu poziom produkcji samochodów w polskich fabrykach był praktycznie taki sam jak rok temu. Po rekordowych spadkach o ponad połowę wzrosła produkcja samochodów dostawczych. Produkcja samochodów dostawczych w marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53% od wyniku sprzed roku, podaje Instytut Samar.

Samar: produkcja dostawczych rośnie
Marzec zamknął się wynikiem 89 751 wyprodukowanych nowych samochodów. Po pierwszym kwartale produkcja wyniosła łącznie 243,3 tys. aut, z czego 91,7% stanowią samochody osobowe, zaś 8,3% – dostawcze.

Produkcja samochodów dostawczych w marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53% od wyniku sprzed roku. Po trzech miesiącach wielkość krajowej produkcji przekroczyła 20,2 tys. sztuk, co oznacza wzrost o 33,2% w stosunku do ubiegłego roku.

Na pozycji lidera umocnił się wyraźnie Volkswagen Poznań, który opanował 84,4% rynku. W fabryce niemieckiej firmy powstało od początku roku ponad 17 tys. aut użytkowych, przede wszystkim modelu Caddy (14,5 tys. sztuk, ponad 85% produkcji).
W tyskiej fabryce Fiata wyprodukowano w ciągu trzech miesięcy roku ponad 3,1 tys. samochodów dostawczych. To o 35,3% więcej niż przed rokiem.

Podobnie, jak w segmencie samochodów osobowych, zdecydowana większość pojazdów użytkowych wyprodukowanych w Polsce trafia na eksport. Od początku roku na zagraniczne rynki wyeksportowano 95,8% krajowej produkcji (19,4 tys. sztuk), podczas gdy w kraju zostało tylko 4,24% tegorocznej produkcji (860 sztuk).

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.