Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samar: produkcja dostawczych rośnie

Samar: produkcja dostawczych rośnie

W marcu poziom produkcji samochodów w polskich fabrykach był praktycznie taki sam jak rok temu. Po rekordowych spadkach o ponad połowę wzrosła produkcja samochodów dostawczych. Produkcja samochodów dostawczych w marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53% od wyniku sprzed roku, podaje Instytut Samar.

Samar: produkcja dostawczych rośnie
Marzec zamknął się wynikiem 89 751 wyprodukowanych nowych samochodów. Po pierwszym kwartale produkcja wyniosła łącznie 243,3 tys. aut, z czego 91,7% stanowią samochody osobowe, zaś 8,3% – dostawcze.

Produkcja samochodów dostawczych w marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53% od wyniku sprzed roku. Po trzech miesiącach wielkość krajowej produkcji przekroczyła 20,2 tys. sztuk, co oznacza wzrost o 33,2% w stosunku do ubiegłego roku.

Na pozycji lidera umocnił się wyraźnie Volkswagen Poznań, który opanował 84,4% rynku. W fabryce niemieckiej firmy powstało od początku roku ponad 17 tys. aut użytkowych, przede wszystkim modelu Caddy (14,5 tys. sztuk, ponad 85% produkcji).
W tyskiej fabryce Fiata wyprodukowano w ciągu trzech miesięcy roku ponad 3,1 tys. samochodów dostawczych. To o 35,3% więcej niż przed rokiem.

Podobnie, jak w segmencie samochodów osobowych, zdecydowana większość pojazdów użytkowych wyprodukowanych w Polsce trafia na eksport. Od początku roku na zagraniczne rynki wyeksportowano 95,8% krajowej produkcji (19,4 tys. sztuk), podczas gdy w kraju zostało tylko 4,24% tegorocznej produkcji (860 sztuk).

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj