mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samar: produkcja dostawczych rośnie

Samar: produkcja dostawczych rośnie

W marcu poziom produkcji samochodów w polskich fabrykach był praktycznie taki sam jak rok temu. Po rekordowych spadkach o ponad połowę wzrosła produkcja samochodów dostawczych. Produkcja samochodów dostawczych w marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53% od wyniku sprzed roku, podaje Instytut Samar.

Samar: produkcja dostawczych rośnie
Marzec zamknął się wynikiem 89 751 wyprodukowanych nowych samochodów. Po pierwszym kwartale produkcja wyniosła łącznie 243,3 tys. aut, z czego 91,7% stanowią samochody osobowe, zaś 8,3% – dostawcze.

Produkcja samochodów dostawczych w marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53% od wyniku sprzed roku. Po trzech miesiącach wielkość krajowej produkcji przekroczyła 20,2 tys. sztuk, co oznacza wzrost o 33,2% w stosunku do ubiegłego roku.

Na pozycji lidera umocnił się wyraźnie Volkswagen Poznań, który opanował 84,4% rynku. W fabryce niemieckiej firmy powstało od początku roku ponad 17 tys. aut użytkowych, przede wszystkim modelu Caddy (14,5 tys. sztuk, ponad 85% produkcji).
W tyskiej fabryce Fiata wyprodukowano w ciągu trzech miesięcy roku ponad 3,1 tys. samochodów dostawczych. To o 35,3% więcej niż przed rokiem.

Podobnie, jak w segmencie samochodów osobowych, zdecydowana większość pojazdów użytkowych wyprodukowanych w Polsce trafia na eksport. Od początku roku na zagraniczne rynki wyeksportowano 95,8% krajowej produkcji (19,4 tys. sztuk), podczas gdy w kraju zostało tylko 4,24% tegorocznej produkcji (860 sztuk).

Podobne wiadomości:

Sprzedaż aut w Polsce - październik najlepszy od 15 lat

Sprzedaż aut w Polsce - październik najlepszy...

Aktualności 2015-11-05

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.