mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samochodem roku został...

Samochodem roku został...

Tego dowiemy się dopiero za kilka dni, a mówiąc dokładniej już 13 listopada, kiedy to ujawnimy Państwu laureata prestiżowego konkursu 'Car of The Year 2007'. Nasi czytelnicy wytypowali jednak swoich, dosyć mocnych kandydatów. Czy te głosy się pokryją?

Samochodem roku został...

Gdyby czytelnicy wortalu Mojeauto.pl zasiadali na miejscu jury konkursu 'Car of The Year 2007' to niekwestionowanym zwycięzca zostałby samochód, który przez ostatnie miesiące sprzedaje się w naszym kraju niczym 'gorące bułeczki'. Tym hitem jest najnowsza generacja modelu Honda Civic. Prawie jedna trzecia (29 procent) internautów zagłosowała na ten model. Dlaczego akurat on? Większość głosów opowiada się za nietuzinkowym wyglądem odróżniającym nowego Civica od większości 'oklepanych' już designów dzisiejszych marek. Wrażenie na użytkownikach robi także futurystyczna deska rozdzielcza, rodem z filmów science-fiction. Duży plus dla auta za dobór wydajnych i ekonomicznych jednostek silnikowych. Jak będzie z usterkowością, przekonamy się na dobre dopiero za kilka lat, lecz jak nie od dziś wiadomo, japońskie samochody charakteryzują się całkiem niezła niezawodnością. Czy jednak te cechy będą wystarczające, aby przekonać jury konkursu do uhonorowania tego auta główną nagrodą?

Jak widać na załączonym obok wykresie, głosy na drugim miejscu rozłożyły się ex aequo między Fiatem Grande Punto, a świeżym Oplem Corsa. Warto przy okazji wspomnieć, że oba modele powstawały w oparciu o te same technologie. Pierwszy z nich, dostępny jest już na rynku od początku tego roku, więc wielu użytkowników zdołało się przekonać na własnej skórze, jak w praktyce spełnia się nowy produkt Fiata. Większość ocenia go jednak jako technologiczny skok w przód turyńskiego producenta w porównaniu z poprzednią generacją. Jego mocną stroną jest jakość wykonania, ekonomiczność no i przede wszystkim cena, która bez wątpienia bywa często kluczowym czynnikiem przy ocenie auta. Nowa generacja Opla Corsa, jako świeży debiutant na rynku ma również duże szanse uzyskać miano Samochodu Roku. Przemawia za tym bardzo ciekawa linia nadwozia, niemiecka solidność, a także jak u poprzednika, niezbyt wygórowana cena.

Na ostatnim miejscu podium uplasowały się również dwa samochody: Ford S-MAX oraz Skoda Roomster. Według naszych czytelników, najmniejsze szanse na zdobycie tytułu mają dwa samochody francuskie (Citroen C4 Picasso, Peugeot 207) oraz jeden szwedzki (Volvo C30). Prawdopodobnie czynnikiem, który przesądził o takim wyniku jest dosyć wysoka cena. Czarnym koniem całej imprezy może zostać Volvo C30, które jest nowością na rynku, więc póki co ciężko jest wystawić mu jakąkolwiek opinię.

Jak na razie los żadnego z tych samochodów nie został jeszcze przesądzony, bowiem oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone dopiero 13 listopada.

Tematy w artykule: Car of the Year 2007

Podobne wiadomości:

"Każdy aspekt może być decydujący"

Aktualności 2007-11-18

COTY 2010: Ostateczne nominacje

COTY 2010: Ostateczne nominacje

Aktualności 2009-10-09

Komentuj:

~NewCivicDriver 2006-11-10

_ ANTYCIVIC'u jeśłi samochód z 8 "jaśkami" w standardzie ESP+ESR (VSA!) i na maxa stabilnym zawieszeniem (wersja Sport) nie jest autem bezpiecznym to na pewno Clio, Corsa są ____hehehehehehehe____ (ok, wiem chodzi o testy zderzeń, ale i tak wiadomo kto płaci______ i tu ukłon do THE-MOON ;-P ___i na koniec, KTO JEŹDZIŁ TO WIE, A KTO NIE JEŹDZIŁ TO NIE WIE A I TAK PISZE_____ pozd

~NewCivicDriver 2006-11-10

hehe_OBIEKTYWNY____jeżdżę civiciem na codzień____jeszcze żaden samochód nie miał tak dobrej widoczności w lusterkach zew____a słupki boczne przedniej szyby już nie zasłaniają mi cyklistów na pasach, bo są pod zaj... kątem____gorzej jest ze wstecznym lusterkiem bo jest pięknie dzielona szyba_ale mam czujniki i nie ma problemu____w wawie robimy pierwszy zlot nowych CIVICów_____ale chyba poczekamy na wiosnę i debiut 3D_____może jakiś TYPE-S 2,2 przyjedzie_____może TYPE-R

~Antycivic 2006-11-09

Test NCAP ja zdyskwalifikował, za mało gwiazdek...

~Obiektywny 2006-11-09

Jeszcze była akcja na amortyzatory osi tylnej. Auto dyskwalifikuje brak widoczności w jakimkolwiek lusterku wstecznym oraz elektro-hydrauliczne wspomaganie kierownicy, które decyduje o drętwocie prowadzenia. Dla mnie to kosmiczne żelazko, przerost formy nad treścią.

~the-moon 2006-11-09

...a tylko dodam żę gwarancja m.in. w HONDZIE jest 3-letnia. a co do nominacji - to przecież wiadomo że NIE WYGRA!!. Honda nie "płaci frycowego", Honda nawet bez reklamy umacnia swój udział w rynku. A przede wszystkim Honda sprawia, że jej użytkownicy mają mniej wizyt w warsztatach ASO. Nie mówię że nie ma lepszych aut. Ale opinie kierowców, użytkowników wielu marek w większości mówią same za siebie. Jak będę mógł sobie pozwolić to zmienie kiedyś samochód na HONDĘ. Pozdrawiam. W/w posta nie traktujcie zbyt osobiście - nie chciałbym by ktoś się czuł urażony. To moje zdanie. A co do kwesti wyglądu to - parafrazując powiedzenie - Non Gustum Non Discutantum :-D (Taki mały JOKE)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.